Krawczyk trzecia w Europie

Kalendarz Anna Wesołowska

Brązowy medal wywalczyła Katarzyna Krawczyk. Zapaśniczka MKS Cement-Gryf Chełm zajęła trzecie miejsce podczas Mistrzostw Europy Seniorek w kategorii do 55 kg, które rozegrano w Zagrzebiu. Gratulujemy!

Katarzyna Krawczyk, zapaśniczka MKS Cement-Gryf Chełm, jest trzecia w Europie w kategorii do 55 kg. Zdobyła brązowy medal podczas Mistrzostw Europy Seniorek, które rozegrane zostały w Zagrzebiu.

Olimpijka z Rio de Janeiro, podopieczna trenerów Dariusza Kucharskiego i Igora Lobasa, swoje zmagania o medal rozpoczęła od wygranego pojedynku (4:2) ze zdolną Ukrainką Mariią Vynnyk, w którym to nasza zapaśniczka kontrolowała przebieg pojedynku.
W ćwierćfinałowej rywalizacji z Turczynką Bedihą Gun, która prowadziła prawie przez cały czas jego trwania, Katarzyna wykazała się znakomitą siłą mentalną. Zwycięską akcję wykonała w ostatniej sekundzie pojedynku.
Z kolei w półfinale Krawczyk 10:4 uległa Andrei Anie z Rumunii, która później została Mistrzynią Europy w tej kategorii.

W fantastycznie prowadzonym pojedynku o brązowy medal Katarzyna pewnie zwyciężyła na punkty 9:0 z zawodniczką Azerbejdżanu Elnurą Mammadovą. Ten brązowy medal jest czwartym krążkiem chełmskiej zapaśniczki w karierze.

Podium 53KG WW – gold Andreea Beatrice ANA (ROU), silver Erika BOGNAR (HUN), bronze Katarzyna KRAWCZYK (POL), Tatiana DEBIEN (FRA)