Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Kryptonim "Bezpieczny pieszy"

Kalendarz Anna Wesołowska
Kryptonim "Bezpieczny pieszy"

Jedźcie bezpiecznie. Dzisiaj na terenie powiatu krasnostawskiego odbywa się policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. 

Dzisiaj 10 stycznia br. na terenie powiatu krasnostawskiego odbędą się działania pod kryptonimem „Bezpieczny pieszy”. Organizowane są w ramach Powiatowego Programu Poprawy Bezpieczeństwa Pieszych w Ruchu Drogowym na lata 2018-2020. Będzie więcej policjantów, którzy bezwzględnie będą reagować na wszelkie naruszenia przepisów ruchu drogowego.

Głównym celem programu jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zmniejszenie liczby wypadków i kolizji z ich udziałem. Działania prowadzone przez mundurowych to nie tylko ujawnianie wykroczeń popełnianych przez pieszych i kierujących wobec pieszych, ale również edukowanie uczestników ruchu.

Niemniej jednak mundurowi będą bezwzględnie reagować w stosunku do osób pieszych oraz kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego – czytamy na stronie KPP w Krasnymstawie.

Dziś od wczesnych godzin rannych na drogach powiatu pojawi się większa liczba patroli ruchu drogowego. Szczególnie obserwowani będą kierowcy dopuszczający się wykroczeń stwarzających zagrożenie dla pieszych.