Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Kto Łysej zabroni. Koncert dla Magdy

Kalendarz Anna Wesołowska
Kto Łysej zabroni. Koncert dla Magdy

Magda Kitajewska jest młoda, pełna wiary i niewyobrażalnej mocy. Los kazał jej zagrać w niebezpieczną grę, ale to Ona rozdaje karty i jest na drodze do zwycięstwa. Wesprzyjmy ją.

“Kto Łysej zabroni” to tytuł koncertu charytatywnego mającego wspomóc walkę Magdy Kitajewskiej z rakiem piersi. Odbędzie się w sobotę 17 lutego w lubelskim Centrum Spotkania Kultur. Magda ma 33 lata, pochodzi z Wierzbicy, ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie. W lipcu ubiegłego roku rozpoczęła się jej najtrudniejsza jak dotychczas walka. O własne zdrowie i życie.

Organizatorzy koncertu piszą:

Póki jeszcze się nie rozmyśliła korzystamy z okazji i organizujemy ten jedyny w swoim rodzaju koncert charytatywny z udziałem niezwykle barwnych, różnorodnych i znanych artystów sceny lubelskiej. Stawiamy na rockową energię, gitarowe, mocne granie i żywą ekspresję improwizowanego jazzu.

Celem koncertu jest zebranie funduszy na leczenie alternatywne i suplementy diety, które wspomagają Magdę w walce z rakiem piersi. Na organizatorach (i nie tylko) wielkie wrażenie zrobiła Magda swoją nieszablonową i odważną postawą w obliczu tak ciężkiej choroby jaką jest nowotwór złośliwy. W momencie, gdy na skutek chemioterapii straciła włosy, postanowiła wziąć udział, a następnie udostępnić w Internecie „kobiecą” sesję zdjęciową pt. „Kto Łysej zabroni?”. Sesja ta odbiła się w mediach społecznościowych bardzo pozytywnym echem i pokazała jej odwagę, niezłomność i hart ducha. Zdjęcia możecie zobaczyć tutaj.

Ten sam tytuł – “Kto Łysej zabroni” – wybrano dla koncertu. Wystąpią: zespół The Underground Man – polsko-brytyjska kapela z indie-rockowym repertuarem; Mohipisian, który “odczarowuje ambitnego rocka z charakterystycznym dla tej muzyki psychodelicznym sznytem z lat sześćdziesiątych”; Słoma F.M. Ensemble (Słoma For Magda Ensemble) – grupa muzyczna, która powstała specjalnie na potrzeby tego koncertu; grupa Backbeat, która z grania coverów uczyniła prawdziwą sztukę; lubelska Sekta Denta, która łączy jazz z rockiem progresywnym, post-rockiem i muzyką filmową; Pasożyty – lubelski duet elektroniczny.

Koncert rozpocznie się o godz. 21.30, w sobotę 17 lutego br., Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, pl. Teatralny 1. Wstęp: bilet-cegiełka 20 zł (do kupienia przed koncertem).