Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Latawce Poetyckie w Krasnymstawie

Kalendarz Piotr
Latawce Poetyckie w Krasnymstawie

Krasnostawski Dom Kultury i Klub Literacki „Strona” serdecznie zapraszają 24 lipca 2015 r. od godz. 16:00 na Zaułek Nadrzeczny na wyjątkową imprezę pod nazwą „Latawce Poetyckie”.

W poezji wieloznaczność jest jednym z jej podstawowych elementów, pozwalających na wielość interpretacji. Każdy z nas ma swój wzór świata, mówiąc krótko ile wzorów tyle interpretacji, więc i nazwa imprezy poetyckiej Latawce Poetyckie nie jest jednoznaczna. Nie należy jej wiec kojarzyć tylko i wyłącznie z najstarszym znanym ludzkości przyrządem latającym, bo przecież Latawiec Poetycki to może być też taki człowiek, który się „puszcza” jak przysłowiowa „latawica” tyle, że na wiatr ze swoimi tekstami. Wiatr, czy powietrze to przecież kanał do innych ludzi, do ich uszów i być może serca. Latawiec czy latawica dziś kojarzą się niestety pejoratywnie, ale nie można zapominać, iż były to demony słowiańskie utożsamiane z wiatrami – wiec wiej wietrze i nieś te wiersze do najgłębszym zakamarków Krasnegostawu. Osobom, które pojawią się na Zaułku polecamy wiersz Adama Naruszewicza pod tytułem Balon: Ty sobie roisz czary, latawce.

Podczas imprezy zrobimy z drzewa latawiec poetycki, czyli okleimy go wierszami przyniesionymi przez mieszkańców, którzy będą mogli go przeczytać przed naklejaniem.

Zamierzamy także przeprowadzić pierwszy Krasnyslam Poetycki w Krasnymstawie z nagrodą pieniężną oraz publikacją wygranych wierszy w Nestorze z notą o zwycięzcy. Oczywiście nie zabraknie także prezentacji latawców, które powstaną na warsztatach w ramach projektu Wakacje z Krasnostawskim Domem Kultury.

Serdecznie zapraszamy!