Licealiści mają oko!

Kalendarz Anna Wesołowska

Rewelacyjnie dla naszego miasta zakończyły się wojewódzkie eliminacje do finału 57. Ogólnopolskich Zawodów Strzeleckich “O Srebrne Muszkiety”. Województwo lubelskie reprezentować będą drużyny z I i II liceów ogólnokształcących.

Etap wojewódzki odbył się 24 kwietnia 2018 r. na strzelnicy w Kęble pod Lublinem. Członkowie trzyosobowych drużyn mieli do oddania 60 strzałów ocenianych leżąc, z pasem, bez podpórki. Odległość do tarczy to 50 metrów, zaś wymiar pola dziesiątki – 10,4 mm. Eliminacje przechodziły dwa najlepsze zespoły – jeden chłopców i jeden dziewcząt.
Nigdy jeszcze w historii eliminacji wojewódzkich nie zdarzyło się, aby reprezentacje chełmskich szkół wygrały w każdej klasyfikacji. Dodać należy, że różnica w punktach pomiędzy pierwszym, a drugim miejscem, była w każdym przypadku znaczna.
Zawodniczką zawodów została Julia Łoś (II LO w Chełmie) – uzyskała najwyższy rezultat spośród wszystkich startujących oraz odnotowała na swoim koncie jedną serię 99. Julia wygrała również klasyfikację karabinu dziewcząt. Druga była Natalia Kamińska, trzecia – Aleksandra Dachnowska (obie II LO). Drużyna ta uzyskała najwyższy wynik spośród wszystkich drużyn, w tym także od I LO.
Srebrny medal w klasyfikacji indywidualnej chłopców wywalczył Michał Nowosad, zaś brązowy Mateusz Pruszkowski, obaj z I LO w Chełmie. Nie bez znaczenia dla wyniku drużyny I LO był wynik Damiana Siedleckiego, który jednak w klasyfikacji indywidualnej zajął dalsze miejsce.

Spośród szkół gimnazjalnych najlepsze okazało się Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Chełmie. W klasyfikacji indywidualnej chłopców, złoto zdobył Hubert Kaniewski, srebro – Robert Palladino, a brązowy medal przypadł Kacprowi Zawistowskiemu.

Poniżej podajemy komplet wyników.

Szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta:
1. II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie (Julia Łoś, Aleksandra Dachnowska, Natalia Kamińska) – 1637

Szkoły ponadgimnazjalne, chłopcy:
1. I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie (Damian Siedlecki, Michał Nowosad, Mateusz Pruszkowski) – 1613

Szkoły gimnazjalne, chłopcy:
1. Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Chełmie (Kacper Zawistowski, Mikołaj Drygiel, Szymon Nowicki) – 1388
2. Zespół Szkół Gimnazjum w Sawinie (Hubert Kaniewski, Paweł Kaniewski, Kuba Krzeszczyk) – 1312
3. Gimnazjum nr 7 w Chełmie (Robert Palladino, Volodymyr Heriy, Grzegorz Kryszczuk) – 1186

Klasyfikacja indywidualna
1. Julia Łoś (II Liceum Ogólnokształcące w Chełmie) – 94 95 93 93 99 94 – 568
2. Natalia Kamińska (II Liceum) – 87 91 87 90 91 89 – 535
3. Aleksandra Dachnowska (II Liceum) – 88 89 92 93 84 89 – 534

2. Michał Nowosad (I Liceum Ogólnokształcące w Chełmie) – 90 90 83 93 94 93 – 543
3. Mateusz Pruszkowski (I Liceum) – 86 94 89 91 91 91 – 542

1. Hubert Kaniewski (Zespół Szkół Gimnazjum w Sawinie) – 95 90 90 86 87 88 – 536
2. Robert Palladino (Gimnazjum nr 7 w Chełmie) – 87 91 90 83 80 81 – 512
3. Kacper Zawistowski (Pierwsze Społeczne Gimnazjum w Chełmie) – 83 82 88 87 85 80 – 505

Finał Srebrnych Muszkietów odbędzie się w Bydgoszczy we wrześniu. W 2017 r. drużyna I Liceum Ogólnokształcącego zdobyła na finale centralnym brązowy medal.