Przeskocz do treści Przeskocz do menu

"Link do przyszłości"

Kalendarz Piotr
"Link do przyszłości"

Jesteś młody i zastanawiasz się jak ma wyglądać Twoja przyszłość? Chełmska Biblioteka Publiczna zatroszczyła się o to, by próby podjęcia decyzji stały się nieco łatwiejsze.

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie już po raz drugi organizuje spotkanie z młodym profesjonalistą w ramach projektu „Link do przyszłości”, które adresowane jest do młodych osób zastanawiających się nad wyborem swojej ścieżki kariery, przede wszystkim uczniów szkół średnich i ostatnich klas gimnazjów. Celem spotkania jest wspieranie młodzieży w planowaniu przyszłości edukacyjnej i zawodowej.

Podczas „Linku do przyszłości” uczestnicy mają szansę spotkać się z młodym, inspirującym profesjonalistą, który opowie o swojej drodze do sukcesu. Chełmska książnica będzie gościła  Jakuba Jakubowskiego, który z wykształcenia jest grafikiem projektującym książki, plakaty, strony internetowe. Ponadto jest  współwłaścicielem firmy 3J-Studio Grafiki i Ilustracji, działającej od 2006 roku i zajmującej się projektowaniem na rynek lokalny i regionalny. Od 5 lat z grupą znajomych prowadzi stowarzyszenie kulturalne „Stuk-Puk” oraz od 2011 roku kawiarnię artystyczną „Kofi&Ti”.

Ponadto w czasie spotkania młodzież uzyska informacje o rynku pracy, które pomogą im bardziej świadomie planować swoją przyszłość. Poznają bezpłatne narzędzia online, które umożliwią im zorientować się w zawodach odpowiednich dla nich. Dowiedzą się, jak dopasować się do potrzeb rynku pracy i robić to, co lubią i do czego posiadają predyspozycje.

Spotkania odbędą się 18 lutego 2015 r. o godz. 12.00 i 15.00 w sali widowiskowej Chełmskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Pauliny Orsetti w Chełmie. Wezmą w nich udział partnerzy biblioteki – młodzież z ZSO nr 8 z Oddziałami Sportowymi w Chełmie oraz Niepublicznego Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rejowcu.