Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Lody stopnieją w CHDK

Kalendarz Piotr
Lody stopnieją w CHDK

Wspominaliśmy już o ogromnym sukcesie Chełmskiego Domu Kultury jakim będzie urządzona z klasą i na wysokim poziomie Gala Noworoczna z Adamem Sztabą i jego gośćmi. Jeśli twierdzicie, że w Chełmie jest nudno, pragniemy wyprowadzić was z błędu.

14971_685699981517234_2819833597935884842_n-150x150.png

Niewątpliwie Gala Noworoczna z Adamem Sztabą i jego gośćmi będzie wydarzeniem nietuzinkowym. Choć wydawać by się mogło, że 160/180 zł za bilet to niebotyczna kwota, to jednak chełmianie z entuzjazmem przyjęli wiadomość o występie takiej gwiazdy jak słynny dyrygent i kompozytor. Bilety wyprzedały się w tempie ekspresowym. Wydawać by się mogło, że po tak hucznym wydarzeniu CHDK osiądzie na tzw. „laurach”, ale mylne to wrażenie.

Igor Herbut, który wystąpi u boku Adama Sztaby 3 stycznia, powróci do Chełma już kilka dni później. 9 stycznia odbędzie się bowiem koncert rewelacyjnego zespołu LemON. Warto przypomnieć, że grupa wygrała 3 edycję programu Must Be The Music i od tamtego czasu ich kariera nabrała zawrotnego tempa. Przez dwa lata zebrali rzeszę wiernych fanów, nagrali wspaniały pierwszy krążek. Pokochały ich miliony za niesztampową muzykę, wyjątkowe, docierające do głębi teksty. W listopadzie odbyła się premiera drugiego albumu studyjnego pt. „Scarlett”. Jest to płyta wyjątkowa, taka, która zaskakuje słuchaczy i jest dojrzałym owocem genialnej współpracy muzyków. Występując na deskach CHDK w kwietniu LemON przyciągnął tłumy i oczarował setki chełmian. Czy chełmska widownia polubi „Scarlett”? Najpewniej ją pokocha. Przypominamy także, że perkusista zespołu Tomek Waldowski jest naszym rodakiem, a więc warto docenić pojawienie się zespołu w naszym mieście. Już 9 stycznia widzimy się na sali widowiskowej CHDK o godzinie 19, a kto jeszcze nie zdecydował się na kupno biletu niech zrobi to jak najszybciej TUTAJ. W ciągu czterech dni zostało zarezerwowanych ponad 200 miejsc! Cena to jedynie 40 zł.

W 2012 roku na rynku muzycznym pojawia się płyta zatytułowana tajemniczo „Spadochron”. Za tytułem kryje się dziewczyna – Mela Koteluk, której głos powoduje ciarki na plecach, a jednocześnie przynosi ukojenie. Wieloletnia praca artystki z takimi gwiazdami jak Scorpions czy Gaba Kulka pozwoliła na wyklarowanie się unikatowego stylu muzycznego. Jak wspomina Mela w jednym z wywiadów, ogromny wpływ na jej wrażliwość miały takie postaci jak Marek Grechuta, Wojciech Młynarski czy Agnieszka Osiecka. W listopadzie pojawił się drugi krążek pt. „Migracje”, którego warto posłuchać ze względu na niezwykły kunszt z jakim artystka płynie w nurcie nut. Koncert Meli Koteluk z pewnością przyciągnie nie tylko wiernych fanów, ale również spragnionych ulotnych, wrażliwych melodii. Na Sali widowiskowej widzimy się już 24 stycznia. Bilety wkrótce w sprzedaży.

Wspominaliśmy o Wojciechu Młynarskim? To właśnie jego teksty znalazły się na nowej płycie artysty, który zaśpiewa na deskach CHDK już 8 lutego. Michał Bajor dźwiga ogromny bagaż muzycznych doświadczeń, które go uskrzydlają i sprawiają, że wciąż jest rozpoznawany i lubiany. Po wielu latach działalności, Michał Bajor nie stoi w miejscu, a wciąż poszukuje, smakuje najznamienitszych dźwięków. Jego przebojów nie słyszy się na co dzień w radiu, ale nie zmienia to faktu, że sale koncertowe zawsze wypełnione są po brzegi. Niesamowita charyzma, charakter i skromność, ale tez poczucie własnej wartości artysty przyciągają niczym magnes. Płyty Michała Bajora pokrywają się złotem i platyną. Najpiękniejsze utwory Michała Bajora wzruszają i potrafią wydobyć z każdego odrobinę wrażliwości. Ostatni studyjny album „Moje podróże” wydany został w ubiegłym roku i z całą pewnością możemy spodziewać się, że usłyszymy wiele z utworów podczas koncertu. Bilety już wkrótce w sprzedaży.

Gala Noworoczna, koncert zespołu LemON, Meli Koteluk i Michała Bajora zapowiadają wspaniały początek roku. Mróz z Chełmskim Domem Kultury nie będzie nam straszny. Będzie się działo wiele dobrego, atmosfera na pewno będzie gorąca. Jeśli tak wspaniale zaczniemy nowy rok, z nadzieją możemy patrzeć na kolejne wydarzenia kulturalne jakie planuje dla nas Chełmski Dom Kultury.

Zdjęcia: CHDK, LemON, Mela Koteluk, Michał Bajor