Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Lokomotywownia jeszcze w tym roku?

Kalendarz Piotr
Lokomotywownia jeszcze w tym roku?

Jak informuje profil “Inwestycje Chełm”, spółka JCL Invest z Rzeszowa wycięła ponad setkę drzew różnego gatunku na swoim terenie przy ul. Rejowieckiej. Od lat mówi się o powstaniu w tym miejscu centrum handlowego.

Dokładnie chodzi tu o teren w pobliżu tzw. dawnej lokomotywowni. Choć wielokrotnie mówiło się, że może tu powstać zespół budynków o charakterze handlowo – usługowym, tak dotychczas do Urzędu Miasta nie wpłynął żaden wniosek o pozwolenie na budowę. Przedstawiciele spółki JCL Invest proszą jednak o cierpliwość i zapewniają, że pracują nad tym aby budowa mogła rozpocząć się jeszcze w tym roku.

1lok.jpg

Podczas sesji Rady Miasta w marcu 2011 roku, przedstawiciel rzeszowskiej spółki zaprezentował wizualizację planowanego centrum, którego budowa miałaby kosztować 45 milionów złotych. Inwestor przewidział w centrum duże sklepy meblowe, sklepy ze sprzętem RTV i AGD. Pod dachem “Lokomotywowni” miałaby powstać także restauracja. Utworzenie centrum dałoby możliwość na utworzenie od 250 do 500 nowych miejsc pracy.

lok2.jpg