Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Lubelskie jabłka w "Stokrotce"

Kalendarz Anna Wesołowska
Lubelskie jabłka w "Stokrotce"

W sieci sklepów “Stokrotka” oraz “E.Leclerc” znajdziemy lubelskie jabłka. Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego rozstrzygnął przetarg na promocję i sprzedaż lubelskich jabłek.

Promocja oraz sprzedaż jabłka lubelskiego w sieci „Stokrotka” na terenie całego kraju, potrwa do końca lutego br., natomiast w sklepach „Leclerc” na terenie Lublina będzie prowadzona przez dwa tygodnie. Celem akcji jest promocja lubelskiego jabłka jako produktu najwyższej jakości pochodzącego z ekologicznego regionu.

Zależy nam, aby przekonywać mieszkańców nie tylko Lubelszczyzny, że miejsce pochodzenia danego produktu jest coraz ważniejszym kryterium podczas codziennych zakupów – wyjaśnia Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski.

Dlaczego warto sięgnąć po jabłka z Lubelszczyzny?

– Region lubelski wyróżnia duże nasłonecznienie, czyste, nieskażone powietrze oraz gleby, które idealnie sprawdzają się w przypadku uprawy jabłoni, zapewniając doskonały smak i najwyższą jakość owoców – dodaje Zbigniew Chołyk, prezes zarządu LubApple Sp. z o.o.

Promocja w sieci „Stokrotka” odbywa się w blisko w 500 punktach na terenie całego kraju. Ocenia się, że dzięki rozbudowanemu marketingowi internetowemu w ciągu trwania kampanii informacje nt. promocji dotrą do blisko 30 000 osób. Dodatkowo będą kolportowane ulotki w miejscu, gdzie będą promowane owoce. W sprzedaży będą dostępne trzy odmiany lubelskich jabłek: Ligol, Jonagored i Red Prince.

Koszt działań promocyjnych to kwota 595 000,00 brutto. Zadanie realizowane jest w ramach projektu „Marketing Gospodarczy Województwa Lubelskiego II” współfinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.