Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Majówka z KDK

Kalendarz Piotr
Majówka z KDK

Nie masz planów na Majówkę? Krasnostawski Dom Kultury przewiduje szereg atrakcji kulturalnych, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie.

Program wydarzenia:
1 maja o godzinie 19:00 w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury wystąpią soliści Operetki Śląskiej w programie „Operetki czar”. Zaśpiewają Ewa Mierzyńska (sopran) i Andrzej Smogór (baryton). Będzie im towarzyszyć pianista Adam Mazoń. W program ze względu na zbliżające się Narodowe Święto Konstytucji Trzeciego Maja zostanie wyszczególniona część patriotyczna. Usłyszymy w niej m.in. „Wojaka” F. Chopina czy „Pieśń wojenną” S. Moniuszki.

Bilety w cenie 20 zł w przedsprzedaży oraz 30 zł w dniu koncertu do nabycia w Kasie KDK i na stronie www.bilety.krasnystaw.pl

2 maja odbędzie się Święto Flagi.  W godzinach od 12:00 do 14:00 na Rynku Miejskim w Krasnymstawie odbędą się m.in. konkursy wiedzowe dla dzieci i młodzieży, gry i zabawy integracyjne, konkursy plastyczne, wspólny polonez. Najaktywniejsi uczestnicy otrzymają flagi ufundowane przez Burmistrz Krasnegostawu, Hannę Mazurkiewicz.

3 maja w godzinach od 14:00 do 18:00 odbędzie się „Tradycyjna Majówka z karpiem” organizowana przez KDK i LGD „Krasnystaw Plus”. Tego dnia będzie można skosztować specjałów tradycyjnej kuchni regionalnej oraz dań z karpia przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu krasnostawskiego. Będzie można nabyć również wyroby rękodzieła wykonane przez twórców należących do Stowarzyszenia Twórców Ludowych. Na scenie wystąpią m.in. zespoły taneczne z KDK, Chór Męski KDK, Zespół Śpiewaczy Biesiada, Kapela Uroczysko. Jako gwiazdy zagrają zespoły Kipikasza oraz Sekcja Muzyczna Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn z Olą.