Mamy Mistrzów Polski!

Kalendarz Anna Wesołowska

Chełmscy zapaśnicy Piotr Lewandowski i Igor Shepetun to nowi Mistrzowie Polski Juniorów. Gratulujemy!

Poznań był gospodarzem Mistrzostw Polski Juniorów (18-20 lat) i Młodzieżowych Mistrzostw Polski (20-23 lata) w zapasach w stylu klasycznym. Na starcie tych dwóch imprez stanęło 190 zawodników z 45 klubów. Zaprezentowała się więc cała czołówka krajowa zawodników mających w przyszłości stanowić o sile polskich zapasów. Wśród rywalizujących nie mogło zabraknąć zawodników MKS Cement Gryf Chełm.

Najlepsze przygotowanie techniczne i taktyczne wśród chełmskich zawodników wykazali juniorzy, podopieczni trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba – Piotr Lewandowski (kat. wag. 72 kg) i Igor Shepetun (kat. wag. 97 kg). Obaj na poznańskich matach stoczyli pasjonujące batalie o tytuły mistrzów.

Piotr Lewandowski rozpoczął krajowy czempionat od wygranej z Jakubem Walczyńskim z LUKS Warmia Lidzbark Warmiński. W drugim starciu pokonał Sebastiana Wesołowskiego z Olsztyna. A kolejne zwycięstwo odniósł nad późniejszym brązowym medalistą Mistrzostw Polski Krzysztofem Steffan (ZKS Granica Gdańsk).
W finałowym walce decydującej o mistrzostwie Polski, Lewandowski po wyrównanej walce na punkty zwyciężył reprezentanta Kędzierzyna Koźle Kevina Matelę. Po zdobyciu złotego medalu Piotr żartował, że jego nazwisko do czegoś zobowiązuje.

Z kolei Igor Shepetun drogę do złotego medalu rozpoczął od wygranej nad Sebastianem Wałachowskim z Łukowa. W drugim pojedynku pokonany przez Igora matę opuścił reprezentant AKS Piotrków Trybunalski Hubert Robaszek.
W najważniejszym starciu, którego stawką był złoty medal, maksymalnie skoncentrowany Igor spotkał się reprezentantem gospodarzy Jakubem Adamskim. Prezentując niewiarygodną siłę charakteru przeprowadzał kolejne akcje i już w pierwszej rundzie przez tzw. przewagę techniczną odniósł efektowne zwycięstwo i zdobył swój pierwszy tytuł mistrza Polski.

Trzeci medal dla chełmskiego klubu zdobył młodzieżowiec Michał Biskupski, któremu na drodze do finału stanął późniejszy wicemistrz Polski Aleksander Mielewczyk z Kartuz. Biskupski zwyciężył nad Sebastianem Nowickim (SKS Unia Swarzędz). W pojedynku o trzecie miejsce na podium i brązowy medal Michał pokonał reprezentanta Piotrkowa Trybunalskiego Łukasza Sochę.

Blisko zdobycia medalu był także Michał Czwaliński i Michał Łysomirski. Obaj po nie wykorzystanej szansie na zdobycie brązowych medali sklasyfikowani zostali na piątych miejscach w kraju. Ósmą lokatę w grupie młodzieżowej zajął Piotr Biela.