Mamy nieustraszonych biegaczy

Kalendarz Piotr

Tomasz Lipiński na podium Lubelskiego Biegu NieustrASZonych. Nasi w czołówce.

W Lubelskim Biegu Ekstremalnym – Biegu NieustrASZonych, wzięło udział 142 zawodników. Mieli oni do pokonanie 5 kilometrową trasę, biegnącą przez las nad Zalewem Zemborzyckim. Po drodze musieli się uporać z 30 przeszkodami m.in. ściankami wspinaczkowymi, workami, oponami do przeniesienia czy odcinkami, które trzeba pokonać pod wodą.

Na zawodach nie zabrakło zawodników z naszego regionu. Największe powody do zadowolenia mają panowie. Trzecie miejsce zajął chełmianin Tomasz Lipiński z czasem 30:49, szóste – Marek Heniborg z Dorohuska (czas 32:34), a oczko niżej uplasował się Ireneusz Korkonosz z Chełma (czas 32:35). Czwarty z naszych zawodników – Krzysztof Bielski z grupy Chełm Biega był 56 (czas 40:59). Wśród panów najszybszy był Paweł Szalast, z czasem 27 minut 34 sekund.

Nieco gorzej poszło naszym paniom. Chełmianka Beata Chruściel była 42 (czas 54:00), Edyta Gołębiowska również z Chełma – 43 (czas 54:01), a Paulina Lipka z Siedliszcza – 44 (czas 54:01). Wśród pań najlepsza okazała się Beata Chruściel, która finiszowała z czasem 34:22.