Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Mamy zapaśniczego Mistrza Polski!

Kalendarz Piotr
Mamy zapaśniczego Mistrza Polski!

Zawodnik Cementu – Gryfa Chełm Patryk Kamiński w znakomitym stylu wywalczył tytuł mistrza Polski Juniorów młodszych. Podopieczny trenerów Dariusza Jabłońskiego i Andrzeja Głąba w drodze do złotego medalu pokonał wszystkich swoich rywali przez tzw „przewagę techniczną”, (8 -0) nie tracąc w całym turnieju nawet jednego punktu.

Już w pierwszym starciu Patryk na matach Radomia gdzie rozgrywany był krajowy czempionat w ramach finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży spotkał się z klubowym kolegą Kacprem Trociem. Po odniesionym zwycięstwie w drugiej walce zwyciężył Jakuba Ambroziaka z Pabianic. Kolejnym pokonanym został Maciej Kleczewski z AKS Piotrków Trybunalski.

W finałowym pojedynku o najcenniejszy medal Patryk pokonał Karola Koninga z Zamościa. Zdecydowanym zwycięstwem w Mistrzostwach Polski Patryk zapewnił sobie miejsce w reprezentacji biało czerwonych udającej się na Mistrzostwa Europy Kadetów 15-17 lat, które na początku sierpnia odbędą się w Serbii. Patryk zapasy uprawia od 7 lat Jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w Chełmie. Swoją przygodę z zapasami rozpoczął w drużynie prowadzonej przez mistrza świata kadetów Piotra Jabłońskiego. Patryk na codzienne zajęcia treningowe do klubu uczęszcza z młodszym bratem Bartoszem.

Bliski zdobycia brązowego medalu w Radomiu był także Kacper Troć, który po wygraniu pojedynków eliminacyjnych w decydującym starciu uległ nieznacznie reprezentantowi Maciejowi Kleczewskiemu z Piotrkowa Trybunalskiego. Ostatecznie Kacper Troć sklasyfikowany został na  5 miejscu. Siódme miejsce na radomskich matach zajął Michał Biskupski , a na 8 pozycji zawody ukończył Piotr Biela. Nowo kreowany Mistrz Polski z Chełma nie odpoczywał długo. Od kilku dni przebywa już w Serbii na zgrupowaniu Kadry Narodowej Kadetów. Głównym celem zgrupowania jest przygotowanie formy na zbliżające się Mistrzostwa Europy w Serbii.