Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Mazurek: szkoła powinna pozostać świecka

Kalendarz Piotr
Mazurek: szkoła powinna pozostać świecka

– Wszyscy w Polsce obserwują ten temat i istnieją różne poglądy, ale według mnie szkoła powinna pozostać świecka – mówił Zbigniew Mazurek podczas “Debaty dla Chełma”.

Kandydat z listy KWW Kukiz’15 nie umniejsza jednak ważności religii. Jak sam podkreślił, kościół odgrywa dużą role w kształtowaniu postaw młodych ludzi, bo to właśnie o nich głównie chodzi w tym temacie. Mazurek wprost powiedział, że programy kościelne są bardzo ważne w edukacji młodych ludzi, ale powinny zostać przeniesione do sal katechetycznych.

“Świecka szkoła” – za czy przeciw?

Odpowiadając na pytanie dotyczące projektu “Świecka szkoła”, który zakłada zniesienie finansowania religii z budżetu, nie udzielił jednak konkretnej odpowiedzi. Stwierdził, że jest to temat, który powinien być poddany szerokiej dyskusji. – Zgodnie z tym, co postuluje nasz ruch, wszystkie  kontrowersyjne sprawy powinny być poddane publicznej debacie  – mówił Mazurek. Zaproponował również żeby takie tematy rozstrzygać w referendum. – Jeżeli będziemy mieć 500 tysięcy podpisów pod takim postulatem, będziemy mogli go przegłosować i zobaczyć jaka opcja wygra – komentował w trakcie debaty.

Więcej w “Debacie dla Chełma” | wideo