Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Medale w Japonii rozdane

Kalendarz Piotr
Medale w Japonii rozdane

Uczestnicy z pracowni plastycznej „ART- KRESKA” Młodzieżowego Domu Kultury w Chełmie zdobyli najwyższe trofea w prestiżowej imprezie o światowym zasięgu . Konkurs współorganizowany jest przez firmę Pentel, Japońską Fundację na Rzecz Rozwoju Sztuki, Japońską Federację Projektowania Artystycznego i Ministerstwo Spraw Zagranicznych Japonii.

Konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem na całym świecie. Każdego roku uczestniczy w nim kilkanaście tysięcy prac z kilkudziesięciu państw. Dzieci z całego świata, dzielą się swoją niecodzienną, czasem zaskakującą wizją otaczającej rzeczywistości, Udział w tej imprezie daje im możliwość przedstawienia swojego świata jego radości, świata wolnego od wojen, przemocy, nienawiści i uprzedzeń rasowych.

W 45 edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Pentel” w Japonii, złoty medal zdobyły: Kaja Dacka i Anastazja Koleniec. Nagrody otrzymały: Hanna Kozłowska i Martyna Kociubińska. Impreza wymagała od uczestników dużo cierpliwości, gdyż od wysłania prac do otrzymania wyników na etapie końcowym minęło siedem miesięcy.

Serdecznie gratulujemy!