Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Metalowa niczym plan filmowego horroru

Kalendarz Anna Wesołowska
Metalowa niczym plan filmowego horroru

Setki kierowców, którzy przepisy mają za nic. Jeden pijany za kierownicą, inny taranujący zaporę drogową i uciekający z miejsca zdarzenia. A jeszcze inny usiłujący przejechać człowieka naprawiającego jezdnię. Czy to plan filmowy jakiegoś drogowego horroru? Nie, tak przebiegał wczoraj remont ulicy Metalowej w Chełmie.

W porozumieniu z policją w piątek wieczorem (26 lutego) wyłączono z ruchu fragment ulicy Metalowej. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Robót Drogowych w Chełmie chcieli wykorzystać weekend i naprawić największe, zagrażające bezpieczeństwu ubytki na tej drodze.
Na Metalowej pojawiły się więc zapory drogowe i znaki zakazu wjzadu. Cóż stąd, kiedy większość kierowców nie zamierzała ich respektować. 
Pracownicy MPRD nie byli w stanie spokojnie zająć się swoją pracą. Dla bezpieczeństwa własnego i pozostałych uczestników ruchu drogowego, musieli poprosić o pomoc straż miejską. Funkcjonariusze w ciągu kilku godzin pouczyli kilkuset kierowców łamiących przepisy. Wręczyli kilkanaście mandatów najbardziej agresywnym. Doszło też do zatrzymania pijanego za kierownicą. Kolejny kierujący staranował zaporę drogową i odjechał z miejsca zdarzenia. A jeszcze inny usiłował przejechać pracownika spółki.
Kierowcy nie mogą wymagać szybkiej i efektywnej naprawy nawierzchni dróg, jednocześnie utrudniając roboty i niwecząc trud drogowców. Stosowana obecnie technologia napraw jest adekwatna do warunków pogodowych – to układanie masy na zimno. Bez odpowiedniej karencji czasu od ułożenia do wznowienia ruchu naprawa kończy się błyskawicznym wybiciem tej masy i praca idzie na marne. Można się było o tym już niejednokrotnie przekonać w ostatnich dniach w różnych częściach miasta, gdzie oznakowanie naprawionych miejsc pachołkami lub słupkami nie robiło na kierujących wrażenia – mówi Piotr Urbanek, prezes MPRD w Chełmie.
Władze miasta również apelują o zachowanie zdrowego rozsądku.
(…) w imieniu drogowców apelujemy o uszanowanie ich bezpieczeństwa i nie niweczenie pracy, którą wykonują dla nas – piszą urzędnicy na stronie Miasto Chełm.
Przypominamy, że ul. Metalowa na odcinku od skrzyżowania z Ogrodową do przejazdu kolejowego będzie wyłączona z ruchu jeszcze dzisiaj (28 lutego) do wieczora.