Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Miesza kolory uczuć... wieczór poetycki

Kalendarz Anna Wesołowska
Miesza kolory uczuć... wieczór poetycki

Anna Nazar skutecznie łączy w swojej twórczości dwie pasje: uroczo maluje słowem, miesza kolory uczuć, tęsknotę i marzenia rysuje w wielu barwach. Zapraszamy na wieczór autorski do ChBP. Sprawdź szczegóły.

Chełmska Biblioteka Publiczna im. Marii Pauliny Orsetti zaprasza na promocję dwóch tomików poetyckich Anny Nazar “Poszepty  uczuć”  i “Muśnięci wiatrem”. Wydarzenie zaplanowano na 18 listopada, godz. 17:00 (piątek) w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40). Spotkanie odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. W programie m.in.: wielosłowie o poezji poetki, prezentacja utworów poetyckich – Anna Nazar i Katarzyna Józefacka oraz minikoncert w wykonaniu Jarosława Buczka.

Poetka mówi o sobie, że: „gdy nie potrafi zapisać słów, chwyta za pędzel i maluje obrazy. Gdy nie umie namalować tego co czuje, sięga po pióro i pisze. Wieczna podróżniczka po meandrach życia”.

Literacki autoportret Anny Nazar, zbudowany z tytułów jej tomików jest mistrzowską notą poetycką o autorce:

Chimeryczna i humorzasta,
gorzko-słodka,
płonąca jak żagiew,
wbiega na tęczę kolorową marzeń
zbiera wspomnienia, kamienie i muszle.
W ogrodach jej wyobraźni zawsze kwitną róże.
W magii serc ukryła perły uczuć i motyle.
W sieci (nie)domówień szamoce się odkrywając
absurdalność otaczającego ją świata…
W poszeptach uczuć skryła tajemnicę miłości.

Podczas spotkania będzie można zakupić promowane tomiki i uzyskać osobistą dedykację i autograf autorki.
Zapraszamy, wstęp wolny!

***

Anna Nazar jest chełmianką z urodzenia i wyboru, poetką i malarką. Debiutowała wierszem “Motyl” w “Tygodniku Chełmskim” w 1984 r. Jest autorką siedmiu zbiorów wierszy. Jej przedostatnia książka poetycka pt. „Poszepty uczuć” w 2022 r. została nagrodzona pierwszą nagrodą w ogólnopolskim konkursie „Mój tomik wierszy – jaka wiosna?… Poezje autorki ukazały się również w wielu almanachach, antologiach poetyckich oraz w pismach (np. „Egeria, Bezkres”) i książkach literacko-artystycznych. Jest wieloletnią członkinią Chełmskiej Grupy Literackiej  “Lubelska 36” oraz Stowarzyszenia Twórczego “Pasja”.

Poezja autorki „Muśniętych wiatrem” jest delikatna i subtelna jak ona sama. Eteryczne i lapidarne erotyki wyrażają emocjonalną wrażliwość i podkreślają wagę bliskości oraz miłości. Anna Nazar skutecznie łączy w swojej twórczości dwie pasje: uroczo maluje słowem, miesza kolory uczuć, tęsknotę i marzenia rysuje w wielu barwach.

Za osiągnięcia w dziedzinie artystycznej została odznaczona Srebrnym (2013 r.) oraz Złotym Wawrzynem Literackim (2019 r.). W 2018 r. została nominowana do nagrody  KAJ-a w kategorii twórczość literacka i artystyczna. Jej wiersz „Wigilia” znalazł się na płycie „Ocalić od zapomnienia”. Do kilku utworów poetyckich Anny Nazar muzykę skomponował Jarosław Buczek i posłuchamy ich podczas promocji. 

anna_nazar2022plakat-scaled-1.jpg