Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Miliony dla chełmskiego szpitala

Kalendarz Piotr
Miliony dla chełmskiego szpitala

Dwie umowy gwarantujące chełmskiemu szpitalowi ponad 3,3 mln zł podpisał 11 maja Zarząd Województwa Lubelskiego. Pieniądze są przeznaczone między innymi na zakup sprzętu niezbędnego do wczesnego wykrywania nowotworów.

Sprzęt trafi m.in. do pracowni endoskopowej, poradni chirurgicznej i na blok operacyjny. – Ponad milion złotych, które przeznaczyliśmy dla chełmskiego szpitala – mówi Krzysztof Grabczuk, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego – wystarczy na zrealizowanie zakupu kilkunastu urządzeń, które z pewnością wspomogą lekarzy w szybkim diagnozowaniu raka.

Ponad 2,2 miliona złotych, które obejmuje druga umowa gwarantują szpitalowi możliwość wykonania na przykładadaptacji i modernizacji pomieszczeń przeznaczonych na pracownie rezonansu magnetycznego i tomografu komputerowego. Dyrekcja szpitala za te pieniądze zamierza także dostosować miedzy innymi pomieszczenia po Ośrodku Dializ do potrzeb oddziału pediatrii oraz połączyć laboratorium analityczne z laboratorium mikrobiologii.

Wszystkie planowane zmiany powinny usprawnić pracę szpitala. – Jako Zarząd Województwa staramy się wychodzić naprzeciw takim pomysłom dyrekcji placówki – zapewnia Grabczuk. – Wierzymy, że przemyślane zmiany wpłyną przede wszystkim, na jakość leczenia. Obie umowy powinny zostać zrealizowane do 21 grudnia br.