Mistrzostwa Polski U18: chełmska sztafeta z medalem!

Kalendarz Piotr

Za nami lekkoatletyczna Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Życiowy sukces wśród chełmskich lekkoatletów zanotowała sztafeta dziewcząt MKS Agros Chełm.

Ze świetnymi humorami z Warszawy powróciła nasza sztafeta 4×400 metrów. Dziewczyny z “Agrosu” w składzie: Katarzyna Maciejewska, Aleksandra Ziętko, Agata Wasiluk i Paulina Zielińska, zdobyły srebrny medal oraz poprawiły rekord Chełma o 6,5 sek. Obecnie wynosi on 3:53:53.

Niewiele do zdobycia kolejnego, ale już indywidualnego medalu, zabrakło  Aleksandrze Ziętko. Ostatecznie została 5 zawodniczką w Polsce w biegu na 400 m przez plotki z nowym rekordem życiowym – 62.97 sek. Siódma na dystansie 400 metrów była Paulina Zielińska. Agata Wasiluk zakończyła bieg na szesnastej pozycji. Z kolei na dystansie 3000 metrów wystartowała Emilia Małek, która metę przekroczyła jako szesnasta.

Swoją reprezentantkę mieliśmy również w konkursie skoku wzwyż – Natalia Socha była czternasta i pokonała poprzeczkę zawieszona na wysokości 155 cm. Powody do zadowolenia ma również nasza najsilniejsza zawodniczka – Natalia Misiura. W pchnięciu kulą 3 kg zajęła dwunaste miejsce.