Przeskocz do treści Przeskocz do menu

MKS "DRAGON" POTRZEBUJE SPONSORÓW

Kalendarz Piotr
MKS "DRAGON" POTRZEBUJE SPONSORÓW

Sportowcy z Międzyszkolnego Klubu Sportowego “Dragon” odnoszą sukcesy na miejskich i ogólnopolskich zawodach. Jednak wsparcie, jakie otrzymują nie wystarcza na pokrycie wszystkich potrzeb.

W tym roku klub nie ma już sponsora. Brakuje pieniędzy na zakup sprzętu i specjalnych ubrań dla zawodników. – Jednak najbardziej zależy nam na zakupie karabinu sportowego – mówi Jan Dąbski, prezes klubu. –  Posiadanie tego tego typu broni ułatwiłoby osiąganie wysokich wyników na Mistrzostwach Polski. Niektóre typy broni jakie posiadamy mają już po 30-40 lat.  Potrzebujemy nowszego sprzętu. 

Co prawda klub dostał na swoją działalność 30 tys. zł w ramach miejskich dotacji oraz  6 tys. zł w ramach uczestnictwa w akcji przeciw uzależnieniom. – Potrzebujemy pieniędzy na kolejne wyjazdy i zorganizowanie szkolenia ze strzelectwa sportowego oraz biathlonu letniego. – dodaje Dąbski.

Przed zawodnikami “Dragona” jeszcze sporo pracy i treningów. Jeszcze w tym miesiącu wezmą udział w Szkolnej Lidze Strzeleckiej i III Rundzie ligi wojewódzkiej w strzelaniu z broni pneumatycznej. Z kolei w kwietniu reprezentacja klubu z gimnazjum nr 6 w Chełmie wystartuje w ogólnopolskiej gimnazjadzie w Białymstoku. Ostatnim kwietniowym wydarzeniem będzie I runda Pucharu Polski (24-26.03.2015r.) we Wrocławiu.