Młodzi wywalczyli medale

Kalendarz Anna Wesołowska

Młodzi chełmscy zapaśnicy wrócili z Młodzieżowych Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym z dwoma medalami. Sprawdź szczegóły!

Warszawa była gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski (20-23 lata) w zapasach w stylu klasycznym. Zawody te objęte są systemem sportu młodzieżowego prowadzonego przez Ministerstwo Sportu.

Wśród rywalizujących o medale na mistrzostwach nie mogło zabraknąć zawodników MKS Cement Gryf Chełm. Podopieczni trenerów Dariusza Jabłońskiego, Andrzeja Głąba oraz Krzysztofa Gajka do Chełma wrócili z dwoma medalami.

Piotr Lewandowski w drodze do finału w kategorii do 67 kg pokonał reprezentantów Warszawy oraz Piotrkowa Trybunalskiego. W walce finałowej uległ Aleksandrowi Mielewczykowi z Warszawy i ze srebrnym medalem stanął na podium.

Z kolei Igor Shepetun swoją pierwszą walkę w kategorii do 97 kg wygrał z reprezentantem Warszawy Filipem Serbą. Kolejna walka to przegrana Igora z zawodnikiem z Warszawy Jakubem Antoszewskim. W walce o trzecie miejsce na podium Igor Shepetun pokazał swoją wyższość nad zawodnikiem z Poznania i do Chełma wrócił z brązowym medalem.

Zawody te były jednocześnie ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata U-23, których gospodarzem w tym roku jest Albania.