Młodzi zapaśnicy najlepsi w województwie

Kalendarz Piotr

Młodzi zapaśnicy Cementu Gryfa Chełm sprawdzili swoją formę na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Młodzików i Dzieci w Tyszowcach.

W wojewódzkiej konfrontacji reprezentanci powiatu chełmskiego zdobyli łącznie 26 medali i zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową.

Najwięcej medali z chełmskiego powiatu zdobyli prowadzeni przez trenera Marcina Sadowskiego uczniowie Szkoły Podstawowej w Strupinie  Dużym. Mistrzem województwa został Kacper Seredowski , na drugim stopniu podium uplasował się Maciej Nafalski  i Hubert Kusiak. Na trzecim stopniu podium z brązowymi medalami stanęli Miłosz Pietrzak i Jakub Kaczor.

O jeden medal mniej zdobyli prowadzeni przez trenera Mirosława Czwalińskiego uczniowie Szkoły Podstawowej w Rudzie Hucie.  Na podium z Rudej Huty stanęli: Szymon Kochoń (złoty medal), Bartłomiej Szwalikowski (srebro) oraz Mateusz Szwalikowki i Szymon Denysiuk (brąz).

Z trzema medalami do domu wrócili uczniowie Szkoły Podstawowej w Białopolu. Pierwsze miejsce zajął Bartłomłiej Wielgos, a na drugim miejscu sklasyfikowany został Michał Fedec. Brązowy medal wywalczył Marcin Fedec.

Wychowankowie trenera Zdzisława Białego  – Micchał Woźniak i Jakub Lewandowski (SP 8) oraz Jakub Wawrzyniak (SP Razem) wywalczyli tytuły wicemistrzów województwa.

Brązowe krążki do Chełma przywieźli Krystian Tomaszewski (SP Arka), Dawid Jędruszczak (SP nr 1), Gabriel Biały (SP Żółtańce) i Karol Piekło (SP nr 11).

Z podopiecznych Dariusza Jabłońskiego najlepszą formę wykazali: Adam Szewcza (SP nr 11), Mateusz Ciołek (SP nr 4) i Bartłomiej Kamiński (SP nr 3). Ta trójka wywalczyła tytuły mistrzów województwa. Ponadto Michał Dąbrowski (SP 5) zdobył srebrny medal. Na trzecim stopniu podium stanęli Hubert Sidoruk (SP Wierzbica), Robert Dudek (SP Wierzbica) i Kordian Gugułka (SP 5).