Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Motocykl wjechał w ciągnik

Kalendarz Anna Wesołowska
Motocykl wjechał w ciągnik

Kierujący ciągnikiem rolniczym nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu motocyklem. Ale kierowca jednośladu też nie był bez winy – nie miał uprawnień i jechał na podwójnym gazie. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala. O dalszym losie obu mężczyzn zdecyduje sąd.

Wczorajszej nocy (23 kwietnia) dyżurny chełmskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w gminie Wierzbica. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący ciągnikiem rolniczym 50-letni mężczyzna z gminy Wierzbica, wyjeżdżając ze swojej posesji, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorem marki Kawasaki. Jednośladem kierował 20-letni mieszkaniec gminy Sawin.

W wyniku zderzenia motocyklista przewrócił się na jezdnię i uderzył w koło maszyny rolniczej. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Jak się okazało, nie miał uprawnień do kierowania motocyklem oraz miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Kierujący ciągnikiem był trzeźwy.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów, grzywna oraz świadczenia na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5000 złotych.

68-219712-scaled.800x0.jpg

68-219714-scaled.800x0.jpg