Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Możesz mieć honkera. Przetarg na mienie wojskowe

Kalendarz Anna Wesołowska
Możesz mieć honkera. Przetarg na mienie wojskowe

Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie po raz kolejny w tym roku organizuje przetarg na sprzęt i pojazdy wycofane z wojska. Można kupić np. terenowego honkera.

Tym razem w ofercie znalazło się 66 pozycji przetargowych o łącznej wartości ponad 424 tys. zł. Ceny wywoławcze wahają się od 150 zł za zestaw sprzętu laboratoryjnego do 32 tys. zł za pakiet nafty oświetleniowej. Przetarg będzie miał charakter pisemny – wygrywa najwyższa złożona oferta. Zyski ze sprzedaży powojskowego mienia zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

W ofercie tradycyjnie pojazdy. Na nowych właścicieli czekają m.in.: dwa tarpany 4012 i terenowy honker 2324  wycenione po 7,5 tys. zł za sztukę; cieszący się zainteresowaniem potencjalnych kupców star 266, za którego trzeba zapłacić co najmniej 8 tys. zł oraz dostawczy lublin II z ceną wywoławczą 2,5 tys. zł.

Nie zawiodą się również ci, którzy szukają mniej standardowych wozów. AMW ma w ofercie dwie chłodnie MS-3SW na samochodzie star 200  oraz dwie ciastownie XCN-1B na starze 660, które służyły jako piekarnie polowe. Miłośników samochodowej wagi ciężkiej powinien zainteresować  ciągnik siodłowy jelcz C-642 z naczepą ND-161 wyceniony na 13 tys. 200 zł. Z większym wydatkiem muszą liczyć się osoby, które planują zakup żurawia DS0184T na kamazie z maksymalnym udźwigiem 16 ton. Jego koszt to minimum 30 tys. zł.

Po raz kolejny kupić będzie można narzędzia warsztatowe. W ofercie jest m.in. szlifierka do grzybków zaworowych, wytaczarka do bębnów hamulcowych oraz prasa do wyciskania łożysk. Każda z nich po 200 zł za sztukę. Interesującą pozycją dla majsterkowiczów może być również tokarka uniwersalna szybkobieżna TUM-35 D z 1985 roku wystawiona za 10 tys. zł. Do wzięcia są również: strugarka poprzeczna, prasa mimośrodowa i wiertarka słupowa.

Ciekawostką czerwcowego przetargu w Lublinie jest nafta oświetleniowa, którą można wykorzystać do lamp naftowych, piecyków i grzejników na naftę a także do zabezpieczeń antykorozyjnych i jako zmywacz. Za pakiet obejmujący 139 dwustulitrowych beczek potencjalny zwycięzca będzie musiał zapłacić co najmniej 32 tys. zł.

Na poszukiwaczy okazji i promocji czekają też: namiot techniczny, zbiorniki na wodę, sprzęt rolniczy, agregaty proszkowe, pakiet smarów, prętów i rur oraz pompa paliwowa PMP-60. Sprzęt służby materiałów pędnych i smarów – elektryczny i laboratoryjny, który nie znalazł wcześniej nabywców został ponownie wystawiony na przetarg w obniżonych cenach od 150 zł za pakiet.

Szczegóły dostępne są stronie: amw.com.pl/pl/uzbrojenie-i-sprzet/sprzet-wojskowy/przetargi-1/1331.

Warunkiem udziału w planowanym przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej, która musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu, a także złożenie oferty.
Otwarcie ofert nastąpi 20 czerwca (środa), o godz. 12, w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie.