Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Na Górce: Wigilia dla samotnych

Kalendarz Anna Wesołowska
Na Górce: Wigilia dla samotnych

Samotna Wigilia to smutna perspektywa. Stąd pomysł gospodarzy Sanktuarium Maryjnego na Górze Chełmskiej, by w tym roku zaprosić samotnych do wspólnego stołu.

Pomysł pojawił się w tym roku po raz pierwszy. Gospodarze Sanktuarium planują zorganizować wieczerzę wigilijną dla parafian samotnych, nie mających rodziny oraz tych, których rodziny są daleko, poza granicami i nie mają tu nikogo z bliskich.

Wigilijna kolacja odbędzie się 24 grudnia br., o godz. 15.

Jednocześnie parafia prosi mieszkańców miasta, by rozejrzeli się w swoim środowisku, poszukali takich osób, porozmawiali i zaprosili ich do siebie lub – w imieniu parafii – do bazyliki na Górce. Osoby zainteresowane udziałem w wieczerzy mogą się zgłaszać – lub ktoś może je zgłosić – do końca rekolekcji, w kancelarii lub zakrystii. Telefon do kancelarii parafialnej: 82 565 24 75.

Parafia deklaruje także, że w miarę możliwości, będzie starała się pomóc w dotarciu na kolację.

O północy 24 grudnia br. w chełmskiej bazylice rozpocznie się tradycyjna pasterka. Po mszy odbędzie się uroczystość przeniesienia figury Dzieciątka Jezus do szopki miejskiej na Placu Łuczkowskiego oraz wspólne dzielenie się opłatkiem.