Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Na nocleg do Borku?

Kalendarz Anna Wesołowska
Na nocleg do Borku?

Nadleśnictwo Chełm przystąpiło do programu „Zanocuj w lesie”. A to znaczy, że możesz na wyznaczonym obszarze zafundować sobie niezwykły nocleg. Sprawdź, jak to działa.

Zaczęło się w 2019 roku od ogólnopolskiego pilotażowego udostępnienia obszarów leśnych dla aktywności typu bushcraft i surwiwal. Potem, po zebraniu opinii od osób korzystających z obszarów pilotażowych, zarządców terenu, rozmowach ze środowiskiem bushcraftowym i surwiwalowym, wykiełkował pomysł przekształcenia pilotażu w stały program pn. „Zanocuj w lesie”. I tak Lasy Państwowe wyznaczyły ponad 40 obszarów na terenie wybranych nadleśnictw na cele programu.
Pasjonaci nietypowych aktywności terenowych mogli więc uprawiać w tych miejscach swoje hobby bez obaw o naruszenie prawa.

W tym roku do skorzystania z programu „Zanocuj w lesie” zaprasza także Nadleśnictwo Chełm. Dla nocnych gości przygotowano tereny leśne na północ i na południe od Chełma oraz w
zachodniej części leśnictwa Wierzchowiny (mapy poniżej). Możemy zabrać ze sobą rodzinę lub przyjaciół (nie więcej niż 9 osób) i w ten sposób spędzić maksymalnie dwie noce z rzędu. 

– Możliwość noclegu na łonie natury jest dla wielu osób nie tylko szansą na ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku, lecz także okazją do przyjrzenia się z bliska rodzimej florze i faunie oraz lepszego zrozumienia procesów, które zachodzą w świecie przyrody. Osoby przebywające w leśnych ostępach powinny jednak pamiętać o odpowiedzialnym podejściu, z szacunkiem dla lasu i jego mieszkańców – zaznacza dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie, dr inż. Marek Kamola.

Tak więc, zanim zdecydujemy się na taką wyprawę, dobrze jest poznać zasady i ograniczenia. Znajdziesz je w regulaminie.

Ufamy, że pozostawisz to miejsce bez śladu swojej obecności. Nie jesteś jedynym, który korzysta z tego miejsca. Miłego obcowania z lasem! – czytamy w dokumencie.

Więcej informacji na temat programu “Zanocuj w lesie” znajdziesz tutaj.

Kontakt do koordynatora programu w Nadleśnictwie Chełm pod nr tel. 694 418 013.

Materiały do pobrania – regulamin, mapa obszaru 1, mapa obszaru 2]

zanocuj-w-lesie-chelm-cz1-scaled.800x0.jpg

zanocuj-w-lesie-chelm-cz2-scaled.800x0.jpg