Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Na Włodawską i Zawadówka wjadą drogowcy

Kalendarz Anna Wesołowska
Na Włodawską i Zawadówka wjadą drogowcy

Ulice Włodawska i Zawadówka czeka przebudowa. Wkrótce pojawią się tam drogowcy. Przejazd trasami będzie możliwy, ale trzeba będzie uważać na znaki zmieniające organizację ruchu.

Lada dzień kierowcy mogą napotkać na utrudnienia i tymczasową organizację ruchu na dwóch ulicach w Chełmie - Włodawskiej i Zawadówka. Rozpoczną się tam bowiem prace przygotowawcze do przebudowy.

Przypomnijmy, Chełm dostał blisko 200 milionów złotych z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych z przeznaczeniem na rozbudowę około 9,3 km dróg wojewódzkich i 2,2 km dróg powiatowych, a także na infrastrukturę techniczną i drogową, która stworzy warunki do rozwoju terminala intermodalnego i EuroParku w Chełmie. Dzięki temu, jak chwalą się miejscy urzędnicy, ruszy największa w historii modernizacja infrastruktury drogowej w Chełmie.

W planach jest więc przebudowa ulic Włodawska i Zawadówka wraz z budową ścieżki rowerowej. O szczegółach inwestycji poinformujemy.
W dalszej kolejności drogowcy mają zająć się ulicami: Hrubieszowską, Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego i Armii Krajowej wraz z budową wiaduktu. Ponadto przebudowane zostaną drogi powiatowe w przebiegu ulic Ceramicznej, Szpitalnej i Lubelskiej, wraz z mostem na Uherce.

Z kolei przeładunkowy terminal intermodalny ma powstać w rejonie stacji kolejowej Chełm Wschodni, w bezpośrednim sąsiedztwie linii kolejowej nr 7 i szerokotorowej linii kolejowej nr 63, drogi krajowej nr 12 oraz planowanego węzła w przebiegu drogi ekspresowej S12.|

Modernizacja obejmie także ulice: Piwną, Łączną, Mościckiego, Pilarskiego (łącznik z ul. Ogrodową), Drogę Męczenników, Połaniecką wraz z parkingiem przy parku Międzyosiedlowym, Traugutta.
W ramach pozyskanych środków przebudowane zostaną również parkingi przy cmentarzu komunalnym, ul. Lubelskiej (za Gamą) i przy ul. Szkolnej.

Zadania będą realizowane w formie zaprojektuj i buduj. Największe drogowe inwestycje w Chełmie mają zostać zrealizowane do końca 2026 roku.