Najlepsza drużyna w województwie

Kalendarz Anna Wesołowska

Chełmskie zapaśniczki wróciły z 17 medalami i pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w grupie juniorek w  klasyfikacji klubowej. Tak walczyły podczas Mistrzostwa Województwa Lubelskiego.

W Lublinie zakończyły się otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w zapasach kobiet. Ponad 100 zawodniczek rywalizowało o medale w grupie młodziczek i juniorek. Obok klubów z Lubelszczyzny, na starcie stanęły dwa kluby z województwa świętokrzyskiego (Znicz Podzamcze i Guliwer Kielce) oraz jeden z województwa mazowieckiego (Olimpijczyk Radom).

Chełmskie zapaśniczki wróciły z zawodów z 17 medalami i pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w grupie juniorek w  klasyfikacji klubowej. Duże brawa należą się najmłodszym reprezentantkom, dla których lubelskie zmagania były pierwszym wyjazdowym  startem.
Medale  w grupie młodziczek zdobyły: srebrny – Nikola Silniewicz (SP Okszów) , brązowy – Karolina Mękal, Julia Łobaczuk (obie SP Okszów), Zuzanna Ciejak (SP nr 11 w Chełmie), Hanna Pokuta i Sylwia Kępińska (obie NSP Arka w Chełmie), Oliwia Ożarowska (ZSz-P nr 3 w Chełmie ).

W grupie juniorek bez żadnej porażki ze złotymi medalami na podium stanęły: Marta Gajowniczek (SP nr 1 w Chełmie ), Olha Padoshyk (PWSZ w Chełmie), Katarzyna Jargieła, Wioleta Giers (obie  ZSEiM Chełm), Urszula Piotrowska (IV LO Chełm).
Srebrne medale wywalczyły: Anastasia Lebiedieva, Monika Białach (IV LO Chełm).
Brązowe krążki zebrały: Nikola Skórska ( ZSBiG Chełm), Weronika Podolak (SP nr 1 Chełm), Weronika Chapska (ZSEiM Chełm).
Punktowane miejsca zajęły:  5 miejsce Roksana Sawicka (SP Ruda Huta), Gabriela Szeliga, Zofia Trocka i Magdalena Matuszewska (wszystkie NSP Arka w Chełmie),  7 miejsce Julia Kiełbus (SP Okszów), a 8 miejsce Maja Piotrowska (NSP Arka w Chełmie).

Trenerami medalistek są: Dariusz Kucharski, Igor Lobas, Andrzej Gruszkowski, Alicja Piersa, Mirosław Czwaliński.