Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

"Najlepsze numery pisze się krócej niż godzinę..."- DAsiu i Błarzej o nowym kawałku

Kalendarz Piotr

DAsiu i Błarzej to raperzy z Chełma. Wychodzą z założenia, że najlepsze numery pisze się której niż w godzinę, bo wtedy są w stu procentach szczere. W czwartek zaprezentują nowy kawałek być może promujący ich dalsze plany muzyczne.

12 marca o godzinie 20:00 na stronie wydarzenia artyści zamieszczą link do ich najnowszej produkcji. “Mamy środę i dwadzieścia cztery godziny do premiery numeru który nazwaliśmy „Bangladesz”. Bynajmniej nie będzie to historia o tłokach w pociągu dzięki, którym znanym jest to miasto. Po prostu jest to porównanie do tego że mamy milion myśli w głowie, jednak wszystko jak w w Bangladeszu ogranicza się do wyżej przedstawionych tłoków, tak u nas się to ogranicza do kobiet i do ich wymagań względem facetów. Chcieliśmy to opisać pisząc teksty pod instrumental Kixnare’a, który nakierował nasz tok pisania swoim tytułem brzmiący tak samo jak nasz numer. “– mówi Błarzej, jeden z wykonawców kawałka.

„Rap o życiu? Coś tam teksty same się piszą”

Raperzy podkreślają, że efekt końcowy wyszedł dużo lepiej niż się spodziewali i kawałek postanowili wypuścić w sieć. “To nie jest tak, że my olewamy to co robimy – w przeciwieństwie do innych ludzi wychodzimy z założenia, że najlepsze numery pisze się krócej niż godzinę, jeśli tak jest to są one w stu procentach szczere.”– mówią nam artyści.

Na chwilę obecną nie są w stanie powiedzieć czy to jest zwykły numer puszczony w sieć czy zapowiedź jakiegoś grubszego materiału. Niewątpliwie jest to swojego rodzaju efekt porozumienia. Dasiu i Błarzej są z tego samego osiedla. “Mamy wspólną zajawkę i w zasadzie wspólne nagrywki są wypadkową kilku wspólnych melanży. A pomyśleć że jeszcze 5 lat temu mieliśmy „kosę” między sobą.”– oznajmia Błarzej.  Poznali się  kilka ładnych lat przed tym jak odebrali swoje dowody. Mają takie same podglądy na to co ich otacza dlatego postanowili nagrać coś razem. Już jutro usłyszymy ich nowy kawałek.

Link do wydarzenia: tutaj