Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Najmłodsi nie dają szans rywalom

Kalendarz Anna Wesołowska

Młodzi zapaśnicy MKS Cement-Gryf Chełm zdobyli 33 medale. Nie dali szans rywalom na Mistrzostwach Województwa Dzieci, Młodzików i Kadetów.

Najmłodsi zapaśnicy klubu “Cement-Gryf”, rywalizując  na matach Potoczka k/ Janowa Lubelskiego, zdobyli łącznie 33 medale i I miejsce w klasyfikacji drużynowej w Mistrzostwach Województwa Dzieci, Młodzików i Kadetów.

W grupie dzieci na podium stanęli: 25 kg- Jasiuk Piotr 1 miejsce – Szkoła Podstawowa w Wojsławicach, 30 kg – Lewandowski Jakub 2 m – SP 8, Rudy Dawid 3 m – SP Ruda Huta, Sidoruk Jakub 1 m – SP Wierzbica, 33 kg – Grzeluk Łukasz 1 m – SP Ruda Huta, 35 kg – Hawryluk Dawid 3 m – SP Ruda Huta, 40 kg Szwalikowski Maksymilian 2 m- SP Ruda Huta.

Medale w grupie młodzików zdobyli – 35 kg Kusiak Hubert 3 m- SP Strupin, 38 kg Sidoruk Hubert 2 m – SP Wierzbica, 44 kg Kamiński Bartosz 1 m – SP 3, 48 kg Gajos Olaf 2m, Gajos Oskar m3 – obaj SP 7, Szczotka Wiktor 3 m – SP 2, 52 kg Piekło Karol 3 m – SP 11, Morciś Grzegorz 2 m – SP Ruda Huta, 57 kg Dąbrowski Michał 1 m – SP 5 , Gugułka Kordian 2 m – SP 5, 62 kg Swoboda Kacper 1 m – SP Razem, Pietrzak Miłosz SP Strupin, Wołosiuk Bartek 3 m- SP Wierzbica, 66 kg Szwalikowski Bartek 1 m – SP Ruda Huta, 92 kg Ciećka Mariusz 1 m – SP Strupin Duży.

Miejsca medalowe na podium w grupie kadetów zajęli – 49 kg Gwizdal Szymon 1 m – SP 1, 55 kg Dąbrowski Piotr 2 m – SP 8, 60 kg Szumiło Mateusz 1 m – 4 LO, Hałaj Marcin 2 m- 1 LO, Drzewicki Jakub 3 m – Razem, 65 kg Czwaliński Michał 1 m – 4 LO, 71 kg Matela Alan 1 m – SP 8, Sulej Kamil 2 m Okszów, 80 kg Misiec Mateusz 1 m – ZSEIT, 92 kg Shepetum Igor 2 m – 4 LO, Fedec Michał 3 m – Białopole.

Trenerami młodych medalistów są: Zdzisław Biały, Mirosław Czwaliński, Dariusz Jabłoński, Marcin Sadowski, Andrzej Głąb, Andrzej Gruszkowski. Najbliższym startem dla reprezentantów Cementu-Gryfa Chełm będzie rozgrywany w Warszawie Puchar Polski Kadetów (15-17 lat), który jest jednocześnie eliminacją do prestiżowej imprezy dla tej grupy wiekowej tj. Mistrzostw Polski.