Najmłodsi z workiem medali

Kalendarz Anna Wesołowska

Mocnym akcentem rozpoczęli drugą część sezonu młodzi reprezentanci klubu Cement-Gryf Chełm. Zdobyli aż  29 medali i tytuł najlepszej drużyny w województwie.

W Tyszowcach (pow. tomaszowski) rozegrano Mistrzostwa Województwa Dzieci, Młodzików i Kadetów w zapasach. Trumfy święcili w nich zawodnicy z Chełma.

W grupie młodzików bez żadnej porażki i tytułami mistrzów województwa do domu powrócili: Filip Zając, Kacper Guz (obaj SP nr 5 w Chełmie), Hubert Sidoruk (SP w Wierzbicy), Oskar Gajos (Sp nr 7 w Chełmie), Karol Piekło ( SP nr 11 w Chełmie), Jakub Kaczor (SP Strupin Duży ).

Na drugim stopniu podium z medalami ze srebra stanęli: Maksymilian  Szwalikowski (SP Ruda Huta), Michał Woźniak (SP nr 8 w Chełmie), Kordian Gugułka (SP nr 5 w Chełmie).

Brązowymi krążkami nagrodzeni zostali: Iwo Borowiec (SP nr 8 Chełm), Krystian Kaliński (SP nr 11 w Chełmie), Olaf Gajos (SP nr 7 w Chełmie) i Krystian Blacha (SP Strupin Duży).

W grupie dzieci pierwsze miejsca zajęli: Damian Woźnicki, Michał Szwalikowski Bartłomiej Kamiński, Dawid Hawryluk (wszyscy SP Ruda Huta), Dawid Blacha (SP Strupin Duży).

O jeden stopień niżej na podium ze srebrnym medalem stanęli: Jakub Lewandowski (SP nr 8 w Chełmie), Andrzej Barabas (SP nr 11 w Chełmie), Antoni Guz (SP nr 5 w Chełmie), Błażej Pojer (SP Strupin Duży).

Trzecią lokatę zdobyli: Kacper Nafalski, Tomasz Iwaniec, Krzysztof Staszewski (wszyscy SP Strupin Duży).

W najstarszej grupie tj. grupie kadetów złote medale wywalczyli: Szymon Truszkowski (IV LO Chełm), Piotr Dąbrowski (II LO Chełm) i Mateusz Ciołek (SP nr 5 w Chełmie).
Drugą lokatę zajął Michał Dąbrowski ( SP nr 5 w Chełmie).

W klasyfikacji zespołowej Cement-Gryf Chełm pokonał pozostałe zespoły i zdobył  puchar dla najlepszej drużyny województwa.

Trenerami młodych medalistów są: Zdzisław Biały, Mirosław Czwaliński, Marcin Sadowski, Andrzej Głąb i Dariusz Jabłoński.