Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Narkotykowi ryzykanci

Kalendarz Piotr
Narkotykowi ryzykanci

Mimo dużej karalności za posiadanie narkotyków, wciąż znajdują się tacy, którzy podejmują ryzyko. Tym razem nie opłaciło się to aż czterem osobom z powiatu chełmskiego, które odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków, uprawę konopi oraz pomoc w ich uprawie.

indeks.png


Na terenie przeszukiwanej posesji w gminie Siedliszcze policjanci znaleźli ponad 30 kilogramów marihuany. Konopie gotowe były do suszenia. W związku z dokonanym odkryciem zatrzymane zostały aż cztery osoby – dwaj mieszkańcy gminy Siedliszcze w wieku 18 i 20 lat, 56-letnia mieszkanka gminy Rejowiec Fabryczny oraz 18-letni mężczyzna bez stałego miejsca zameldowania. Mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa przeciwko zdrowiu, mieniu i życiu, a także z ustawy przeciwko narkomanii.
Sąd zastosował wobec wspomnianych osób środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Oskarżeni odpowiedzą za posiadanie narkotyków, ich uprawę oraz pomoc w uprawie środków odurzających. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.