Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Nasi ratownicy powrócili z pucharem

Kalendarz Piotr
Nasi ratownicy powrócili z pucharem

Nasz zespół Stacji Ratownictwa Medycznego w Chełmie zajął drugie miejsce w XII Podlaskim Rajdzie Ratownictwa Medycznego, który odbył się w Serwach k. Augustowa.

Nasi ratownicy – Kamil Kociubiński, Daniel Kania i Grzegorz Kobelski, rywalizowali z prawie trzydziestoma załogami z całej Polski oraz z Litwy, Białorusi i Ukrainy. Podczas tegorocznego rajdu wykorzystano zadania z życia wzięte, choć niektóre wezwania brzmiały jak z filmu kryminalnego: ratowanie poszkodowanych w wypadku motocyklowym, człowiek ugodzony nożem, matka, która zamordowała swoje dziecko a potem popełniła samobójstwo, pacjent z obrzękiem płuc czy wędkarz z udarem słonecznym. Jedno z zadań rozgrywało się w Laboratorium Symulacji Medycznych działającym w Parku Naukowo Technologicznym Polska – Wschód w Suwałkach. Można było sprawdzić swoje umiejętności jako kierowca ambulansu podczas jazdy ekstremalnej – na lodzie, w poślizgu, wykazać się szybkimi reakcjami podczas zderzenia z łosiem.

Nasz zespół zdobył też wyróżnienie za jedno z zadań “ZAWODY” – za akcję ratowania żeglarza, który podczas zawodów, przebywając na łódce doznał udaru słonecznego.

Chełmska ekipa została zakwalifikowana do Mistrzostw Polski, które w tym roku odbędą się w Łodzi. Warto wspomnieć, że jest to już trzeci zespół z SRM, który w drodze eliminacji w mistrzostwach regionalnych zakwalifikował się na Mistrzostwa Polski. Przypomnijmy, oprócz wspomnianego zespołu, do Mistrzostw Letnich  kwalifikacje uzyskał zespół z Chełma za zajęcie 5 miejsce w Szczyrku. Do tych dwóch ekip dołączył zespół z Krasnegostawu w składzie:  Marcin Ogrodniczuk, Przemysław Zalewski i Gerard Jasiński, który w maju podczas mistrzostw regionalnych w Raciborzu zajął 6 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Mistrzostwa Polski już we wrześniu, mamy za kogo trzymać kciuki. A wicemistrzom gratulujemy!