Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Nasz patronat. Gitara na Kresach

Kalendarz Anna Wesołowska
Nasz patronat. Gitara na Kresach

Po raz 11. chełmska Szkoła Muzyczna zaprasza na festiwal “Gitara na Kresach”. Przez dwa dni 10-11 kwietnia będzie okazja podziwiać najlepszych młodych gitarzystów w kraju.

Konkurs organizuje Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. I. J. Paderewskiego w Chełmie. Jego celem jest prezentacja dorobku artystycznego uczniów oraz osiągnięć dydaktycznych pedagogów szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski.
To uczta dla miłośników gitary, ale także okazja do wymiany doświadczeń, odkrywania młodych talentów oraz do popularyzowania klasycznej muzyki gitarowej.

Pierwszego dnia konkursu, W ŚRODĘ, 10 kwietnia, o uznanie i najwyższe laury walczyć będą uczniowie szkół muzycznych I stopnia. Przesłuchania konkursowe zaplanowano w godz. 10.00-17.00.
Laureatów poznamy jeszcze tego samego dnia, o godz. 18.00.
Zwieńczeniem dnia będzie recital gitarowy Przemysława Religi.

W czwartek, 11 kwietnia, swoje umiejętności prezentować będą przed jury i publicznością uczniowie szkół muzycznych II stopnia. Przesłuchania konkursowe odbędą się w godz. 9.00-17.00. Ogłoszenie listy laureatów zaplanowano na godz. 18.00.
Dodatkową atrakcją wieczoru będzie koncert zespołu Super Live Band.

Festiwal “Gitara na Kresach” odbywać się będzie w siedzibie Szkoły Muzycznej przy ul. Hrubieszowskiej 102. Szczegółowy program znajdziecie tutaj.

Honorowy patronat nad konkursem sprawują Marszałek Województwa Lubelskiego i Prezydent Miasta Chełm, a jednym z patronów medialnych jest redakcja CHELMSKI.EU.

Zapraszamy!

szko_c5_82a-muzyczna-zaproszenie2.800x0.jpg