Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Nie chcemy w mieście kolejnej spalarni

Kalendarz Anna Wesołowska
Nie chcemy w mieście kolejnej spalarni
Dzisiaj – wtorek 25 kwietnia 2023 – o godzinie 18:00 – możemy zaprotestować przeciwko planom budowy w Chełmie spalarni odpadów medycznych i weterynaryjnych. Spotkajmy się przy ul. Towarowej.

Na terenie planowanej budowy przy ul. Towarowej realizowany będzie dzisiaj (25 kwietnia) telewizyjny program na żywo.  Produkuje go TVP3. Wiemy, że do udziału zaproszeni zostali m.in.: potencjalny inwestor, przedstawiciele chełmskiego Urzędu Miasta i ochrony środowiska oraz przeciwnicy inwestycji.

Przyłączmy się do protestu mieszkańców miasta wobec pomysłu budowy w mieście spalarni odpadów medycznych. Nie możemy pozwolić na realizację kolejnego projektu, który potencjalnie zagraża zdrowiu i życiu mieszkańców.

Przypomnijmy, UM Chełm poinformował pod koniec marca, że zgłosiła się firma, która chce w mieście wybudować spalarnię śmieci pochodzących ze szpitali i przychodni weterynaryjnych. Zobacz treść obwieszczenia.

Na ogłoszenie zareagowało m.in.  Stowarzyszenie Nasz Chełm, które wystąpiło z apelem do mieszkańców Chełma o składanie protestów. Budowa na obszarze miasta spalarni śmieci, to zawsze pomysł wątpliwy. W przypadku spalarni odpadów medycznych, to już naprawdę sprawa robi się poważna. Niewątpliwie mamy bowiem do czynienia z pomysłem budowy zakładu zaliczającego się do grupy przedsięwzięć „stwarzających zagrożenie”.

Więcej na ten temat nasz portal pisał tutaj.