Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Okradła sklepy na blisko 16 tysięcy złotych

Kalendarz Anna Wesołowska
Okradła sklepy na blisko 16 tysięcy złotych

Do tymczasowego aresztu trafiła 27-latka. Ma na koncie liczne kradzieże sklepowe. Z półek zabierała głównie artykuły spożywcze. Wartość utraconego mienia oszacowana na kwotę blisko 16 000 zł.

W ubiegłym tygodniu dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o kradzieży sklepowej, do której doszło w jednym z supermarketów w Chełmie. Na miejsce został skierowany policyjny patrol. Z relacji personelu wynikało, że jedna z klientek, z wózkiem pełnym zakupów, próbowała wyjść ze sklepu bez zapłaty. Została ujęta przez pracowników ochrony i przekazana interweniującym policjantom. Funkcjonariusze ustalili, że to 27-letnia obywatelka Ukrainy. Kobieta została zatrzyma.

Jeszcze tego samego dnia policjanci kryminalni ustalili, że to nie jedyne jej przewinienie. Pod koniec ubiegłego roku dokonała kilku innych kradzieży, również na terenie supermarketów w Chełmie. Produkty, które zabierała ze sklepowych półek, to głównie duże ilości artykułów spożywczych. Pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na łączną kwotę blisko 16 tysięcy złotych.

Kobieta usłyszała już zarzuty kradzieży, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Została też doprowadzona do sądu, który przychylił się do wniosku śledczych i postanowił zastosować wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące.