Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Nie zapominamy o małym Oliwierze

Kalendarz Piotr Janowski
Nie zapominamy o małym Oliwierze

Od dwóch tygodni informujemy o zbiórce dla małego Oliwiera. Jego rodzice poszukują wsparcia na kosztowną rehabilitację dziecka. Chłopczyk urodził się z wadami kończyn.

Oliwier

img_20200801_110303_resized_20200803_100336015-scaled.jpg

urodził się z niedorozwojem prawej kości udowej, skróceniem kości, hemimelią łokciową, deformacją zaosiową przedramienia lewego i brakiem IV i V palca u lewej dłoni. Wszystkie te defekty można usunąć bądź zminimalizować dzięki specjalistycznej terapii. Lekarze zapewniają, że są w stanie pomóc dziecku.  Jednak leczenie będzie bardzo skomplikowane i długotrwałe.

Poszukiwanie ratunku

Zdesperowana rodzina znalazła potencjalne rozwiązanie – terapię w Paley European Institute. Lekarze tego instytutu pomogą dziecku. Jednak leczenie będzie bardzo skomplikowane, długotrwałe i kosztowne. Rodzice sami nie są jednak w stanie zebrać koniecznych 400 tys. zł. Poprosili o pomoc mieszkańców miasta. 

…wiemy, że to nasza życiowa szansa – mówią rodzice. – Zrobimy wszystko, żeby uzbierać potrzebną kwotę. 

Na początek ogłosili zbiórkę pieniężną za pośrednictwem serwisu siepomaga.pl. Dzisiaj na ich koncie zebrało się nieco ponad 55 tys. I ciągle wpływają kolejne pieniądze. Pojawiają się też kolejne pomysły.

Nasz znajomy otworzył zbiórkę z okazji swoich urodzin na siępomaga – mówi mama Oliwiera. – Koleżanka podobny pomysł realizuje na Facebook

Nieustająco trwa także zbiórka nakrętek. Dochód z ich sprzedaży zasili konto Oliwiera. Tak akcja zatacza coraz szersze kręgi. Pisaliśmy sjuż  wsparciu jakim wykazała się gmina Wierzbica.  Pomysł trafił na podatny grunt. Zbiórka nakrętek dla Oliwiera rozpoczęli mieszkańcy gmin Dorohusk i Urszulin. Do  Chełma dotarł już pierwszy transport nakretek z Wlodawy (na zdjęciu).

received_987366031701210-scaled.jpeg

Jak możemy pomóc małemu cełmianinowi

Pomóżmy więc małemu chełmianinowi i przyłączmy się do walki o przyszłość Oliwiera. Liczy się każda złotówka.

 • Wystarczy wejść na stronę internetową i za jej pośrednictwem wpłacić dowolną kwotę.  Dotychczas zrobiło to 745 0sób, które wpłaciły 55 032 zł, czyli nieco ponad 13 proc. wymaganej sumy.
 • Na rzecz Oliwiera można również przekazać 1% swojego podatku. Tą zbiórką zajęła się z kolei Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Przy rozliczeniu podatku należy podać nr KRS – 0000037904, a w rubryce „Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%” wpisać: 37870 Kloc Oliwier.
 • Darowizny na rzecz Oliwiuera można przekazywać za pośrednictwem tej fundacji 
  przez cały rok. Na przelewie wpisujemy wówczas:
  Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”
  Numer konta bankowego: 42 2490 0005 0000 4600 7549 3994
  Tytułem: 37870 Kloc Oliwier darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
 • Nieprzerwanie prowadzona jest również zbiórka nakrętek. Zainteresowani tą formą pomocy powinni skontaktować się za pośrednictwem mediów społecznościowych z panią Dagmarą Kloc.

Będziemy wdzięczni za każdą pomoc – podkreślają rodzice.