Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Nietrzeźwy kierowca potrącił pieszego

Kalendarz Piotr
Nietrzeźwy kierowca potrącił pieszego

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło wczoraj w Chełmie. Idący chodnikiem mężczyzna został potrącony przez samochód. Pieszy został przewieziony do szpitala, ale po udzieleniu pomocy medycznej został zwolniony do domu. Jak się okazało, kierujący pojazdem 30- latek był nietrzeźwy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 16.30 na ulicy Wołyńskiej w Chełmie. Idący chodnikiem 21- letni mieszkaniec miasta został potrącony przez samochód marki Mazda, którym kierował 30- letni mężczyzna. Pieszy karetką pogotowia został przewieziony do szpitala. Tam po udzieleniu pomocy medycznej został wypisany do domu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości obydwu mężczyzn. Pieszy był trzeźwy, natomiast kierujący miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali kierowcę. Dzisiaj z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 oraz utratą prawa jazdy.

Ewa Czyż

Oficer Prasowy KMP Chełm