Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Nietrzeźwy kierowca wjechał w autobus

Kalendarz Piotr
Nietrzeźwy kierowca wjechał w autobus

Chełmscy policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch zdarzeń drogowych, do których doszło wczoraj na ulicach miasta. Po północy nietrzeźwy kierowca osobówki najechał na tył autobusu. Z kolei przed południem potrącony przez samochód został nietrzeźwy rowerzysta. Pasażer autobusu i kierujący jednośladem z obrażeniami kończyn zostali przewiezieni do szpitala. Policjanci apelują o rozsądek i przypominają, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie na drodze.

Dyżurny chełmskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ulicy 11 Listopada. Policjanci, którzy pojechali na miejsce ustali wstępnie, że kierujący samochodem marki Opel Signum 32- letni mieszkaniec Chełma najechał na tył autobusu marki Mercedes, którym kierował 36- letni mieszkaniec Wojsławic. – W wyniku tego zdarzenia 50- letni pasażer autobusu z obrażeniami nogi został przewieziony do szpitala. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierujący osobówką miał w organizmie ponad pół promila alkoholu – informuje Ewa Czyż, rzecznik chełmskich policjantów.

Z kolei na ulicy Kolejowej w Chełmie doszło do potrącenia rowerzysty. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki Mitsubishi Carisma 31- letni mieszkaniec Chełma podczas wyprzedzania potrącił jadącego w tym samym kierunku 34- letniego rowerzystę. W wyniku tego zdarzenia kierujący jednośladem z obrażeniami ręki został przewieziony do szpitala. Jak się okazało był nietrzeźwy, miał 0.8 promila alkoholu w organizmie.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności tych zdarzeń i apelują o rozsądek. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego.