Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Noc kultury w ChBP

Kalendarz Anna Wesołowska
Noc kultury w ChBP

Chełmska Biblioteka Publiczna przygotowała dwie propozycje na miłe spędzenie czasu podczas ostatniego, sobotniego wieczoru wakacji w mieście (25 sierpnia). Będzie coś dla dzieci i dorosłych.

Pierwsza propozycja to spektakl teatralny dla dzieci pt. „Pinokio” w wykonaniu warszawskiego Teatru Lalek „Czarodziej”, który zostanie wystawiony o godz. 18.
Przedstawienie jest adaptacją powieści Carlo Collodiego o przygodach drewnianego chłopczyka. Po spektaklu publiczność będzie mogła obejrzeć kukiełki, maski oraz kostiumy teatralne, a także poznać tajniki pracy aktora-lalkarza. Teatr „Czarodziej” działa nieprzerwanie od 1947 r.

Później, o godz. 20, zapraszamy na koncert “Ballady i dwa romanse” w wykonaniu Jarosława Buczka (śpiew, gitara) z towarzyszeniem Michała Słomińskiego (piano, perkusjonalia).
Artyści zaprezentują piękne, poetyckie teksty Bułata Okudżawy, Josifa Brodskiego, Aleksandra Wertyńskiego i Fiodora Tiutczewa, dopełnione subtelną muzyką. Na repertuar koncertu złożą się, jak mówi wokalista, „ballady – malowane słowem i dźwiękiem opowieści o ludziach, miejscach, emocjach, historie o fascynacjach, miłości, radościach i smutkach”.

Zapraszamy na Noc Kultury do ChBP, w sobotę, 25 sierpnia, sala widowiskowa, Partyzantów 40. Wstęp wolny!