Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Nowe wyjście z podziemi

Kalendarz Anna Wesołowska
Nowe wyjście z podziemi

Trudno teraz poznać to miejsce. Zamiast obskurnego baraku mamy zgrabą kamieniczkę dopasowaną do reszty zabudowy w centrum Chełma. To tędy zwiedzający będą opuszczać chełmskie podziemia. Ale obiekt będzie pełnił także inne funkcje.

Budynek przy ul. Przechodniej, gdzie będzie mieściło się m.in. wyjście z Podziemi Kredowych oraz kawiarenka, nabrał ostatecznego kształtu. Pora na odbiory - informują miejscy urzędnicy.

Budowa budynku przy ulicy Przechodniej stanowiła część dużego projektu realizowanego w Chełmie, a który to projekt obejmował także rewitalizację Placu Łuczkowskiego oraz przebudowę Parku Miejskiego. Zarówno z placu, jak i z parku, mieszkańcy mogą już korzystać. Natomiast budynek przy Przechodniej czeka jeszcze na odbiory. Wszystko wskazuje na to, że zostanie udostępniony mieszkańcom jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Piętrowa kamieniczka stanowić będzie wyjście z podziemi kredowych. Toczyć się tu będzie także życie kulturalno-oświatowe. Działalność rozpocznie tu bowiem “Senior Cafe” czyli miejsce aktywizacji i integracji seniorów.

Budowa kosztowała blisko 1,5 miliona złotych, a wykonawcą prac jest firma ASECO Construction.

Natomiast całe przedsięwzięcie (kamieniczka, plac, park) to wartość niemal 7,5 miliona złotych. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014–2020.

Jak Wam się podoba to miejsce?