Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Nowe wystawy w Atelier

Kalendarz Anna Wesołowska
Nowe wystawy w Atelier

Dwie nowe wystawy zobaczymy w Galerii Atelier w Chełmie. Wernisaż pierwszej już dziś. Sprawdź szczegóły.

Chełmska Galeria Atelier zaprasza na dwa wernisaże. Pierwszy już dzisiaj – 8 lutego, o godz. 18:00, w siedzibie galerii przy ul. Lwowskiej 24. Będzie to prezentacja fotografii Marka Szymańskiego zatytułowana ,,Tak było”. Przewidziano też spotkanie z Autorem. 

M. Szymański zaczynał od czarno-białej fotografii prasowej, dokumentując codzienność końca lat 60. ubiegłego wieku. Współpracował z tytułami prasowymi – tygodnikami i miesięcznikami o tematyce młodzieżowej i społecznej, co zaowocowało profesjonalnym warsztatem i bogatym archiwum fotograficznym. Teraz swój czas i uwagę poświęca m.in. architekturze wnętrz i tworzeniu dużej kolekcji portretów współczesnych artystów plastyków.

Autor wielu wystaw indywidualnych, a także brał udział w licznych ekspozycjach zbiorowych. Jest członkiem Stowarzyszenia Autorów ZAiKS, ZPAF oraz Klubu Fotografii Prasowej przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich.

***

Kolejna wystawa to „Portret osobisty” Adama Puławskiego. Wernisaż i spotkanie autorskie odbędzie się 9 lutego, o godz. 18:00.

Na ekspozycję złożą się 44 portrety. Autor pokaże autoportrety, portrety rodzinne i portrety znajomych, które powstały w latach 2020-2023.

A. Puławski jest chełmianinem, z wykształcenia i zawodu historykiem specjalizującym się w stosunkach polsko-żydowskich podczas II wojny światowej.
Rysunek i malarstwo to jego hobby. Rysuje od dziecka, a najchętniej właśnie portrety, zdarzają się także obrazy przestawiające zwierzęta, martwą naturę czy architekturę. Jego prace pokazywała m.in. Galeria „Nova” Chełmskiej Biblioteki Publicznej i Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie.

Otwarciu wystawy towarzyszyć będzie krótki recital w wykonaniu Mariusza Klimczaka.

Zapraszamy, wstęp wolny!

ga2.jpg