Przeskocz do treści Przeskocz do menu

NowoczesnaPL już działa w Chełmie

Kalendarz Piotr
NowoczesnaPL już działa w Chełmie

Ekonomista Ryszard Petru rozpoczyna aktywność na polskiej scenie politycznej. W związku z tym już w najbliższą sobotę sympatycy ruchu NowoczesnaPL spotkają się w Chełmie.

Charakter spotkania zależeć będzie od uczestników. – Jako, że są wakacje, spotykamy się na mnniejszych spotkaniach roboczych, ale jeżeli pojawiają się wśród nas nowe osoby, zwykle dyskutujemy na temat programu. Pytamy o motywacje, dlaczego dana osoba zainteresowała się naszym ruchem – komentuje Mateusz Prucnal, Pełnomocnik 7 Okręgu NowoczesnejPL.

Dotychczas w Chełmie odbyło się jedno tego typu spotkanie. Kolejne zaplanowane jest na najbliższą sobotę (1 lipca). Zainteresowanych prosimy o przybycie na godz. 16:00, do lokalu przy ulicy Lubelskiej 37 (Plac Edwarda Łuczkowskiego).

Pierwsze pomysły na utworzenie grupy sympatyków w Chełmie, narodziły się podczas majowej konwencji NowoczesnejPL na warszawskim Torwarze. Uczestniczyła w niej delegacja z województwa lubelskiego, w tym dwójka chełmian. – Na dzień dzisiejszy, nasza lokalna grupa liczy dziesięć osób aktywnie działających i zainteresowanych dalszym rozwijaniem struktur. W najbliższym czasie planujemy zorganizowanie szerokiej kampanii informacyjnej –  dodaje Urszula Żbikowska, pełnomocnik ruchu w Chełmie.

Wydarzenie Facebook | Strona internetowa NowoczesnaPL

Sympatycy Ryszarda Petru są na etapie tworzenia struktur w każdym mieście i powiecie, a także biur i kontaktów teleinformatycznych. Najważniejsze postulaty stowarzyszenia to: innowacyjna gospodarka, nacisk na kształcenie zawodowe, ewolucja Narodowego Funduszu Zdrowia, zmiana systemu ubezpieczeń społecznych i stwarzanie szans dla młodych ludzi na rynku pracy.