Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Nowy PSZOK już działa

Kalendarz Anna Wesołowska
Nowy PSZOK już działa

Kto wybrał sie w środę do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Bieławin w Chełmie, czekało go zaskoczenie. Ruszył bowiem nowy punkt - estetyczny i częściowo zadaszony.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie poinformowało w środę (3 kwietnia), że

Od dziś mieszkańcy Chełma mogą korzystać z nowego Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) przy ul. Bieławin!

Nowy punkt jest estetyczny, częściowo zadaszony i wyposażony w wagę. Miejsce powstało w ramach realizacji dużego projektu dotyczącego gospodarki odpadami komunalnymi w Chełmie. Więcej o projekcie możesz przeczytać tutaj (Budowa Systemu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnym wraz z Punktem Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Chełmie).

Do PSZOK mogą być dostarczane posegregowane odpady z nieruchomości z terenu miasta Chełm. Odpady mogą dostarczyć właściciele nieruchomości, którzy:

  • złożyli deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz
  • uiścili opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Właściciele nieruchomości, którzy złożyli deklarację i nie mają zaległości w opłatach za gospodarowanie odpadami komunalnymi, mogą nieodpłatnie przywozić odpady komunalne. Przywożąc odpady trzeba tylko pamiętać, żeby je wcześniej posegregować wg frakcji. Zostaną wtedy załadowane do odpowiednich kontenerów.

Więcej szczegółów znajdziesz w Regulaminie PSZOK - tutaj.

Foto: MPGK Chełm