Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Obaj stracili prawo jazdy

Kalendarz Anna Wesołowska
Obaj stracili prawo jazdy

Dwaj nietrzeźwi kierujący wpadli podczas kolizji drogowej w gminie Dorohusk. Jeden z nich wyjeżdżał motorowerem z posesji i uderzył w bok samochodu. Badanie alkomatem nie pozostawiało wątpliwości. Obaj stracili prawo jady, a czeka ich jeszcze sprawa w sądzie.

Wczoraj wieczorem (10 kwietnia) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o zderzeniu motoroweru z samochodem osobowym w miejscowości Michałówka (gm. Dorohusk). Skierowani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący motorowerem 20-latek, wyjeżdżając z posesji na drogę, uderzył w bok przejeżdżającego tamtędy Volkswagena. Kierował nim 34-latek z gminy Dorohusk.

Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że obaj byli nietrzeźwi. Młodszy z nich miał promil, a straszy ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierującemu jednośladem została udzielona pomoc medyczna.

Policjanci obu kierowcom zatrzymali dokumenty uprawniające do kierowania pojazdami. Teraz będą odpowiadać przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres nie krótszy niż 3 lata oraz poważne konsekwencje finansowe.

345-219082-scaled.800x0.jpg