Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Obłońska w remoncie - utrudnienia w ruchu

Kalendarz Piotr Janowski
Obłońska w remoncie - utrudnienia w ruchu

Ruszyła budowa nowego ronda. Nie można wjechać na wiadukt od ulicy Kolejowej. Nie można też z wiaduktu zjechać „ślimakiem” ulicą Zielną do Obłońskiej. Kierowcy jadący ulicą Obłońską w kierunku Kolejowej też trafią na znaki nakazu skrętu w kierunku objazdów.

Utrudnienia te związane są z rozpoczętą właśnie inwestycją  u zbiegu ulic Obłońskiej i Zielnej. Powstaje tu nowa ulica, a samo skrzyżowanie zyska kształt ronda. Prace obejmą też budowę nowych chodników, oświetlenia oraz nowego odcinka ścieżki rowerowej.  Przebudowa ma w przyszłości ułatwić ruch do ulicy Kolejowej, bo tędy prawdopodobnie pójdzie transport do i od granicy, kiedy rozpocznie się – planowana na przyszły rok – modernizacja Rampy Brzeskiej.

Inwestycję prowadzi Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych, a jej koszt to ponad 1,8 mln zł.  Zakończenie prac zaplanowane jest na koniec lipca br.

To jedna z pierwszych większych budów rozpoczętych w tym roku w mieście. Wkrótce możemy się spodziewać kolejnych zmian na odcinku tzw. „starej” Rejowieckiej, Wojsławickiej oraz Hutniczej.