Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Reklama

Od Moniuszki do Starszych Panów

Kalendarz Anna Wesołowska
Od Moniuszki do Starszych Panów

Widowisko muzyczne Od Moniuszki do Starszych Panów łączy kompozycje klasyków ze współczesnym humorem. Będzie go można zobaczyć w dziewięciu miastach regionu, dzisiaj w Chełmie.

Spektakl powstał w oparciu o oryginalnie zaaranżowane utwory F. Chopina, S. Moniuszki, M. Karłowicza i S. Niewiadomskiego oraz piosenki autorstwa duetu J. Wasowski – J. Przybora czyli Kabaretu Starszych Panów.

W lekko prowadzonym scenariuszu nakładają się na siebie humor i sentyment, minimalizm i ekspresja, pieśń i piosenka. Po spektaklu widzowie będą mogli wziąć udział w nieodpłatnych warsztatach teatralnych – zachęcają organizatorzy widowiska.

Spektakl podróżuje po różnych miastach Lubelszczyzny. Zawita także do Chełma –  1 października, godz. 17, Państwowa Szkoła Muzyczna, Hrubieszowska 102.

Po spektaklu widzowie będą mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych, wprowadzających w tajniki pracy scenicznej.Wstęp na pokazy jest bezpłatny!

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu Kultura Dostępna.

W spektaklu występują:
jako Kobieta Wrażliwa – Natalia Skipor/Dorota Szostak-Gąska
jako Kobieta Temperamentna – Izabela Jeżowska/Mariola Zagojska
jako Mężczyzna Frywolny – Piotr Bublewicz/Jakub Gąska
jako Łącznik – Karol Furtak
oraz zespół instrumentalny w składzie:
skrzypce – Magdalena Maciąg/Katarzyna Boniecka
klarnet – Krzysztof Pachla/Damian Szymczak
i fortepian – Agnieszka Schulz-Brzyska

Scenariusz i reżyseria – Urszula Lewartowicz
Aranżacje – Agnieszka Schulz-Brzyska
Oprawa graficzno-scenograficzna – Zuzanna Faliszewska