Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Odznaczenie dla chełmskiej policjantki

Kalendarz Anna Wesołowska
Odznaczenie dla chełmskiej policjantki

Chełmska policjantka st. post. Katarzyna Gadzała została odznaczona medalem im. podkomisarza Andrzeja Struja. Funkcjonariuszka zatrzymała na gorącym uczynku sprawcę rozboju.

Medal wręczył chełmskiej policjntce Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji podczas wczorajszych (24 lipca) centralnych obchodów Święta Policji w Warszawie.

Centralne obchody Święta Policji odbyły się na placu Zamkowym w Warszawie. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył medale imienia podkomisarza Andrzeja Struja. Medale otrzymali policjanci, którzy podjęli się ratowania życia, zdrowia ludzkiego albo mienia z narażeniem własnego życia lub zdrowia poza służbą, albo podjęli się tego samego w czasie służby.

Tym szczególnym odznaczeniem wyróżniona została policjantka z chełmskiej komendy st. post. Katarzyna Gadzała. Na co dzień pełni służbę w pionie prewencji.
Funkcjonariuszka w czasie wolnym od służby, jadąc wraz z mężem samochodem zauważyła, że ktoś przewraca i atakuje starszego mężczyznę. Dzięki szybkiej reakcji, nastoletni sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku, a skradziony portfel z zawartością kilku tysięcy złotych wrócił do właściciela.

Gratulujemy!