Przeskocz do treści Przeskocz do menu

Rodzice znęcali się nad dziećmi

Kalendarz Anna Wesołowska
Rodzice znęcali się nad dziećmi

Dozór policji oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania zastosowała prokuratura wobec rodziców. To skutek znęcania się pary nad trójką dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Policjanci zatrzymali małżeństwo w związku ze zgłoszoną interwencją. Dzieci trafiły do lacówki opiekuńczo-wychowawczej.

W nocy z poniedziałku na wtorek (27/28 listopada) dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o awanturze domowej w jednej z miejscowości w gminie Chełm. Skierowani na miejsce policjanci zastali kobietę w wieku 25 lat i 30-letniego męża. Oboje byli pod działaniem alkoholu. Pod ich opieką przebywało troje małoletnich dzieci w wieku od 2 do 6 lat. Pomimo nocnej pory, dzieci jeszcze nie spały. W domu panował bałagan i było zimno.
Na miejsce dotarł personel medyczny. Po badaniach okazało się, że dzieci nie wymagały hospitalizacji. Zostały przekazane pod opiekę placówki opiekuńczo-wychowawczej.

Policjanci zatrzymali małżeństwo. Ustalili, że dzieci były ofiarami przemocy domowej polegającej na zaniedbywaniu przez rodziców. Wczoraj (29 listopada) oboje zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji połączony z zakazem zbliżania się do dzieci i kontaktowania z nimi.

Zatrzymanym grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.