Olimpijska forma Krawczyk

Kalendarz Piotr

Dwa medale wywalczyły zawodniczki Cementu-Gryfa Chełm w jednym z największych i najbardziej prestiżowych zapaśniczych imprez na świecie – Międzynarodowym Turnieju Poland Open.

W dwudniowych zawodach rozgrywanych w Spale wystąpiły zawodniczki z 18 reprezentacji zagranicznych, w tym 15-sto osobowa kadra narodowa Polski. Spośród polek najlepszą formę zaprezentowała chełmska zapaśniczka Katarzyna Krawczyk, która w drodze do finału pokonała olimpijki na najbliższe igrzyska: Ukrainkę Yulię Khavaldzhky oraz Anzhelę Dorogan z Azerbejdżanu. W finałowej walce spotkała się z reprezentantką Wenezueli Beizabeth Argvello, która również nie znalazła sposobu na pokonanie świetnie przygotowanej Krawczyk.

Medal reprezentantki Chełma był jedynym złotym krążkiem zdobytym dla naszego kraju w tej międzynarodowej rywalizacji. Zawody w Spale były jednym z kontrolnych startów dla Katarzyny przed Igrzyskami Olimpijskimi Rio de Janeiro 2016.

Sukcesem również zakończył się start dla drugiej reprezentantki Cementu-Gryfa Chełm Angeliki Dytrych, która w kategorii 48 kg sklasyfikowana została na 3 miejscu. Kolejnym sprawdzianem dla najlepszych zapaśniczek na świecie będzie rozgrywany w Hiszpanii w dn. 9-10.07.2016 Międzynarodowy Turniej Grand Prix of Spain.

Równolegle z zawodami w Spale rozegrany został we Lwowie Międzynarodowy Turniej Kadetek (15-17 lat), które przygotowują się do lipcowych Mistrzostw Europy w Szwecji. Walcząca w reprezentacji Polski podopieczna trenera Andrzeja Gruszkowskiego – Patrycja Dudek sięgnęła po brązowy medal. Ze srebrnym medalem z ukraińskich mat wróciła uczennica ZSO nr 1 w Chełmie Ewelina Kaczyńska, która na co dzień reprezentuje Lidzbark Warmiński.